Jó sok mindennel sikerült telepakolni a mostani heti válogatást 🙂
Alfawise A8
Az Alfawise A8 egyik húzóereje az új Android rendszer, hiszen már az Oreo, azaz az Android 8.1 fut rajta. Egy Rockchip processzort kapott a kis gép, név szerint az RK3229-et. Ez egy négy cortex-A7 magokkal operáló CPU, ami 1.5GHz-es órajelre képes. A fedélzeten 2GB memória teljesít szolgálatot, a belső tárhelye pedig 16 GB, amire az Androidos alkalmazásainkat telepíthetjük fel.
A lejátszó tényleg kicsi, hiszen 12 x 12 x 2.5 centiméteres méretekkel rendelkezik. Találunk rajta egy memóriakártya foglalatot, 4 darab USB portot, SPDIF, AV, HDMI kimenetet, de helyet kapott rajta egy 10/100-as LAN csatlakozó is. Az energiát a 2A teljesítményű EU szabványú töltő szolgáltatja, így átalakítót sem kell hozzá beszereznünk. Természetesen WiFi modult is kapott, így a 802.11 b/g/n hálózatot kezeli a kis A8-as.
Mivel Android rendszer fut a készüléken, ezért szinte bármilyen alkalmazást feltelepíthetünk ré. Mivel USB port is megtalálható rajta és WiFi-vel is ellátták, így akár pendrive-ról, külső merevlemezről is mozizhatunk, vagy épp nézhetjük a legújabb kedvencünk YouTube videóját.
A csomagban a lejátszón kívül kapunk még egy hálózati adaptert, HDMI kábelt és egy távirányítót is. A IT$CNGBA8 kóddal 29.99$-ba kerül a lejátszó.
Az Alfawise A8 médialejátszót itt találod
____________________
Cubot Nova
A Cubot Nova 5,5 hüvelykes 18:9-es kijelzővel érkezik, aminek a felbontása 720 x 1440 pixel, a kijelző mérete behatárolja a telefon méretét, ami 15 x 7,2 x 0,89 centiméter.
Jó hír, hogy a rendszere az Android 8.1. Az operációs rendszert a MediaTek MT6739-es négy magos alsó-középkategóriás chipje menedzseli, ami támogatja a fent említett kijelzőt és a dupla hátlapi kamerákat is, de költségtakarékossági szempontból, a második, kiegészítő optikát lehagyták hátulról. Nem is baj, hiszen ezek a kiépítésű kamerarendszerek csak papíron mutatnak jól az alsó kategóriában, lényegi haszna nem igazán van. A processzor négy magja maximum 1,5GHz-es sebességre képes. A grafikus gyorsító az 570MHz-es IMG PowerVR GE8100, ami pont jól passzol ehhez a készülékhez.
Kamera szenzorok tekintetében elől 8 megapixeles, hátul 13 megapixeles darab került, mint ahogyan azt fentebb olvashattad, hiába tudja a rendszerchip kezelni a dupla kamerát, nyilván az árcédula is többet mutatna, ha még egy szenzor került volna hátulra. Memória terén bőséges 3GB áll rendelkezésre, tárhelyből viszont csekélyke 16GB, ebből azért lehetett volna bőkezűbb a gyártó, szerencsére a kombi SIM tálcával van lehetőség a bővítésre, hogy zenéinket és egyéb fájljainkat microSD kártyán tároljuk.
Ami viszont ennél fontosabb talán, hogy a chip támogatja a 4G B20-as hálózatot, így itthon teljes értékűen tudjuk használni majd a telefont. Van még itt nekünk ujjlenyomat olvasó is, valamint Bluetooth 4.0 és b/g/n szabványt ismerő Wi-Fi is. Sokan örülhetnek viszont, hogy a mérnökök kivehetőre tervezték a 2800mAh-s akkumulátort, ilyet már nem nagyon látni mostanában. Így ha problémás lenne az üzemidő, egy tartalék akksival könnyedén orvosolható a probléma, gyakorlatilag pár mozdulattal. A gyártó becslése szerint nagyjából 6 órányi video lejátszást bír ki a telep, vagy 7 nap készenléti időt.
Amennyiben megtetszett a telefon az alábbi linken tudod megvásárolni a TomTop oldalán, most 92,99$-ért és természetesen a Duty Free szállítási mód is elérhető, így áfa és vámmentesen rendelhető meg a telefon.
A CUBOT Nova-t itt találod meg
____________________
Xiaomi Roidmi Wireless, vezeték nélküli porszívó
Egyszerű és elegáns, ezekkel a szavakkal lehet a leginkább jellemezni a legtöbb Xiaomi terméket, igaz ez a címben említett porszívóról is. Rendkívül erős 18500PA szívó erővel bír a masina, vezeték nélküli porszívók között ez igen nagy eredmény.
Kecsegtető, szívesen kipróbálnék egy ilyet én is. Nagyon könnyű, mindössze 1,5 kg, elfelejthetjük végre a régebbi nehéz ketyeréket, kecses, gyakorlatilag alig foglal el helyet a szekrényből, vagy akár az ágy alá is száműzhetjük két takarítás között.
Mivel Xiaomi termékről van szó, így már természetes, hogy telefonos alkalmazással is kommunikál a porszívó, teszi mindezt Bluetooth-on keresztül. Visszajelzést kaphatunk az akku kapacitásról, beállíthatunk időzítőt az elvégzendő takarításra, hogy ne felejtsük el, vagy a porzsákra is állíthatunk be emlékeztetőt.
Jópofa innovációval álltak elő a mérnökök, LED világítást raktak a szívórészhez, így biztosan meg lehet látni, hogy merre van még alattomos porcica. A brushless digitális motor 100,000 rpm fordulatra képes, igen jól olvastad, nem elírás, ezzel a teljesítménnyel összesen 415W fogyasztásúra sikeredett a modell. És ne felejtsük el, hogy mindezt vezeték nélkül teszi, ami nagy szó. A beépített 2400mAh-s akkumulátora körülbelül 55 percig képes működtetni.
Xiaomi ROIDMI 319,99$-ba kerül, ami az EU Express szállítással áfa és vámmentes!
A Xiaomi Roidmi vezeték nélküli porszívót itt találod
____________________
Xiaomi Mijia Deerma Sweeper
A Múlt héten már láthattátok a Xiaomi takarító szériába tartozó másik példányt. Ugyan nem porszívó, de segít a felmosásban, hiszen a szórófejes kialakítása révén csak annyi vizet használhatunk fel általa a adló felmosásához, amennyire tényleg csak szükségünk van.
A márkától már megszokott elegáns, ízléses formavilággal megáldott termékről van szó most is. Több szempontból is praktikus eszköz lett a Deerma. Csupán 3,5 dl víz elég ahhoz, hogy akár 100 négyzetméter területet könnyedén felmossunk, szemben a többszöri megtöltést igénylő vödrös, hagyományos felmosóval szemben. Pehelysúlyú, mindössze 750 grammot nyom, egy tiszta mop fejjel akár a falakat is át moshatjuk vele, vagy például a fürdőszobában a csempét.
A felmosó feje előtt 95 centiméter széles részre tudja kiszórni a benne lévő tartályból a vizet, amit egy kis tisztítószerrel könnyedén felmoshatunk. Nem arról van szó, hogy ezzel fogjuk kiváltani a jó öreg felmosót, de egy gyors általános felmosást könnyebben, egyszerűbben tudunk eszközölni.
360 fokos szögben képes fordulni a fej, így az éles sarkok vagy a kanapé kikerülése egyáltalán nem okozhat gondot. Rendkívüli, 2 literes mennyiségű vizet is képes feltörölni a mop feje, de ha már megtelne, vagy cserére szorul, sincs nagy gond, ugyanis egy apró mozdulattal egy másodperc alatt ki lehet cserélni. Nincs szükség elektromos áramra, csak összepattintjuk a 120 centiméter hosszúságú nyelét, töltünk bele vizet és már mehet is a porcicák megelőzése.
Amennyiben tetszett a felmosó, csak 22.99$-ba kerül a Xiaomi Mijia Deerma Sweeper. Alacsony ára miatt egy darab vásárlása esetén áfa és vámmentes, és még a szállítás is ingyenes!
A Xiomi Mijia Deerma felmosót itt találod meg
____________________
Ulefone Power 5
A keleti régióból érkező márka eléggé hihetetlen kategóriájú üzemidővel rendelkező mobilt hozott piacra. Az Ulefone Power 5 kijelzője 6 hüvelykes, 18:9-es kijelző arányú és FHD+ felbontású, ami 2160×1080 pixeles felbontással rendelkezik.
Külsőre nagyon hasonlít a HOMTOM HT70-eshez, amit itt a blogon is teszteltünk, ha érdekel a teszt, de nem olvastad még itt megtalálod.,de annál erősebb, nagyobb felbontású kijelzővel rendelkezik és még az akkumulátora is nagyobb, pedig a 10.0000mAh sem kevés egy telefonban. Mérete 16,94 x 8,02 x 1,58 centiméter, súlya pedig érdekes, nagyobb akku van benne, mint a HT70-esben, és mégis alig több 25 grammal, így 330 grammot nyom a mérlegen. Az anyaghasználat műanyag és fém egyvelege.
A telefon Android 8.1 Oreo rendszerrel érkezik, ami nagyon jó hír. Az MTK6763-as (Helio P23) chipre bízták a számításokat, ami nyolc maggal dolgozik egyenként 2.0 GHz-es sebességgel. Azt hiszem, kijelenthetem, hogy mindenre elegendő 6 GB memóriát passzíroztak bele a telefonba 64GB tárhellyel karöltve. Ám, ha megszállottak vagyunk, és nem lenne elegendő, a mára már szabványnak tekinthető kombi SIM tálcának hála akár ki is bővíthetjük egészen 256GB-ig.
Kamerából sincs hiány, ugyanis négy szenzor került beépítésre a mobilba a Sony jóvoltából. Hátulra egy 21 és 5 megapixeles optika került, míg előre egy 13 és 5 megapixeles. Igazi erősségi azonban az akkumulátor lett, ami gigászi 13000mAh-s kapacitással bír. A gyártó szerint ez az egység több, mint 50 óra beszélgetést, vagy akár 20 órányi videófelvételt is lehetővé tesz. Elengedhetetlen ekkora méretekkel bíró telepnél, hogy legyen gyorstöltő, gondoltak erre is, a készülék mellé kapunk egy 5V 5A-es gyorstöltőt, ez nagyjából 2,5 óra alatt tölti fel a telepet maximumra, ekkora méretnél, ez kiváló érték. A készülék alján USB Type-C köszön vissza, ezen keresztül tudjuk tölteni, valamint a csomagban érkezik még hozzá Type-C jack, valamint egy microUSB Type-C átalakító is.
Van még itt nekünk ujjlenyomat olvasó és FaceID feloldási mód is, külön jópofa, hogy vezeték nélküli töltés támogatása is belekerült, viszont így a Qi szabványú töltővel, a gyártó adatai szerint nem kevesebb, mint 9 óra kell hozzá. Szerencsére B20-as sávval sem lesz gond, és mivel az új Android rendszerekben már alap a magyar nyelv, így teljes értékűen tudjuk majd használni idehaza a készüléket.
Amennyiben megtetszett az Ulefone Power Paks 2-je, az alábbi linket tudod megvásárolni a TomTop webáruházából most 267,99$-os áron természetesen a vámmentes a Duty Free Shipping szállítási opció is rendelkezésre áll.
Az Ulefone Power 5-öst itt találod meg
____________________
Teclast M89
A Teclast fogta magát és összerakott egy költséghatékony táblagépet, hogy megpróbáljon diadalmaskodni a 150$ alatti táblagépek piacán. Szükség is van rá, hiszen sokunk valami hasonló terméket keres. Legyen olcsó, de legyen benne elég erő, memória és tárhely az alkalmazásainknak.
A gyártótól az F6 Pro laptop járt nálunk, ami nagyon tetszett és azóta is használatban van. Készült róla teszt is, amit itt olvashatsz el. Az M89-ben az alacsony árnál maradva, a fejlesztők a MediaTek processzorát építették be. Név szerint egy MTK8176 dolgozik a táblagépben. Ez a CPU nem a legfrissebb fejlesztés. Egy 64 bites, 6 magos ARM Cortex-A72 és A53 magokkal operáló, maximálisan 2,1 GHz-re képes processzorról van szó. A grafikus feladatokért a PowerVR GX6250 felel.
3GB memóriát pakoltak bele, a tárhely mérete pedig 32GB. Utóbbit megtoldhatjuk microSD kártyával, így plusz 128GB adatot tárolhatunk rajta. IPS kijelzője 7.9 colos, felbontására nem lehet panaszunk, 2048 x 1536 pixel terül el a Gorilla Glass védelemmel ellátott üveg alatt. Az IPS technológiának köszönhetően a betekintési szöge 178 fokos, így oldalról is jól látható a kijelző.
A táblagép 19.9 x 13.6 x 0.74 cm, így igen vékonynak mondható, súlya pedig 400 gramm. A ház alumíniumból készült, így nem csak a megjelenésén javít ez a fém ház, hanem erősebbé is teszi a táblagépet.
Nem csak a 2.4, hanem az 5GHz-es WiFi hálózatokat ismeri, emellett támogatja a Bluetooth 4.0 kapcsolatot és GPS és Beidou műholdakat is kezeli, tehát még navigációra is alkalmas, ami nem sok ilyen kategóriájú táblagépben található meg. SIM kártya foglalatot nem kapott, de egyaránt megtalálható rajta az USB Type-C csatlakozó, mellette szerencsére meghagyták a 3.5mm-es jack csatlakozót, de még egy microHDMI porttal is ellátták, így ráköthetjük a televíziónkra is, ami külön jó hír.
Az előlapra 5, míg a hátlapra 8 megapixeles kamera került. Akkumulátora 4840 mAh kapacitású, rendszere pedig az Android 7.0. 149.99$-ért vásárolható meg a Teclast M89, ami kifejezetten jó ár érte. Az EU Express szállítással pedig áfa és vámmentes.
A Teclast M89 táblagépet itt találod
____________________
Ninebot ES1 No. 9 elektromos roller
A Xiaomi M365 és Youth elektromos roller sokaknak ismerős lehet. Ez az a két termék, ami annyira jól sikerült a Xiaomi által forgalmazott Ninebot gyártótól, hogy lehet sokuk épp melletted száguld el az utakon, hiszen itthon is nagy sikere lett az olcsón fenntartható, de városi szemmel nézve szinte minden távolságra elegendő elektromos rollernek.
Korábban mi is kipróbáltuk a Xiaomi Youth Edition elektromos rollerét, ami maximálisan 25km/h sebességre képes, az egy feltöltéssel elérhető maximálisan megtehető távolság pedig 20km. A teszt alatt ki is számoltam, hogy hány forintba kerül nekem egy teljes feltöltés, amivel a már említett 20 kilométert megtehetem. 11 Ft körüli összeget számoltam, igen 11 forint 20 kilométerre. Így már érthető, hogy sokszor nem szállok buszra, hanem előkapom és elgurulok pár kilométert és nem kell buszjegyre költenem a pénzem.
A Ninebot ES1 No. 9 maximálisan 25 kilométert tud megtenni egy feltöltéssel, a maximális sebessége 20km/h. Összsúlya 11 kilogramm, de attól sem kell félni, hogy nem férsz fel vele a városban a buszra, hiszen egy mozdulattal összecsukható 114 x 15 x 22 centiméter méretűre, így veled is utazhat, de a csomagtartóban is elfér.
Egy 500W teljesítményű motor hajtja. Kettős fékrendszerrel látták el, az elektromotor is képes fékezni, de külön fékkar is megtalálható a kormányon a gázkar, a lámpa és a kijelző mellett. Bluetooth kapcsolatának köszönhetően telefonos alkalmazást is kapunk hozzá, amivel nyomon követhetjük a menetteljesítményt. Hátul 7.5 colos, elöl pedig 8 colos kerék található, viszont a Xiaomi rollereivel ellentétben itt már lengéscsillapítóval is felszerelték az első részt.
Az akkumulátor feltöltéséhez 3 órára van szükség, ami szerencsére kompatibilis a hazai hálózattal (100-240V), de mivel kínai szabványú töltőfejjel rendelkezik én beszereztem hozzá egy pár dolláros átalakítót, így azzal használom már hónapok óta.
A Ninebot ES1 No. 9 elektromos roller 349.99$-ért vásárolható meg, ami nincs 100.000 forint. Az Europe Railway Priority Mail szállítás pedig ingyenes és áfa és vámmentes.
A Ninebot ES1 No. 9 elektromos rollert itt találod
Emellett találtunk két olcsó elektromos rollert is!
Aluminum Alloy 2600mAh 8 inch Tire Folding Electric Scooter | Megawheels S1 Shockproof Folding Electric Scooter |
Aluminum Alloy 2600mAh 8 inch elektromos roller ~43.000 forint Max. 15km/h sebesség, 10km hatótáv 159.56$ A termék linkje Ingyenes Europe Railway Priority Mail szállítással áfa és vámmentes |
Megawheels S1 elektromos roller ~57.000 forintért Max, 23km/h sebesség, 12km hatótáv 211.15$ A termék linkje Ingyenes Europe Railway Priority Mail szállítással áfa és vámmentes |
Változtak az ország kódok is, amihez készítettünk egy kis listát, hogy tudd melyek az európai raktárak:
Tetszett a cikk? Oszd meg, hogy az ismerőseid is tudjanak róla!
Ha tetszett a cikk, Like-old az oldalt
Oszd meg barátaiddal Facebookon, Pinteresten, Twitteren hogy még több ember olvashassa ezt a bejegyzést