A BMAX B7 Power Mini PC Intel Core i7-11390H processzorral, 16GB DDR4 memóriával, 1TB-os NVMe SSD meghajtóval és Windows 11 Pro rendszerrel érkezik.
BMAX B7 Power Mini PC európai raktárból
Kupon:NNNALLBB7P
BMAX B6 Power Mini PC, Intel Core i7-1060NG7, 16GB LPDDR4, 1TB SSD
BMAX B5 Pro Mini PC 104 európai raktárból
Kupon:7FIFWLRS
A BMAX B7 Power a korábban bemutatott Intel Core i5 processzorral szerelt BMAX B5 Pro nagytestvére. A gyártó nem vacillált sokat, ugyanazt a dobozt és kiegészítőket kapjuk a gép mellé, mint a gyengébb modell esetében.
Míg az i5-ös BMAX B5 Pro tökéletes otthoni és irodai számítógép, addig a BMAX B7 Power már jóval több mindenre használható az erősebb processzora által. Így már kép és videószerkesztés is könnyen megoldható vele, olyan folyamatokkal, ahol nincs szükség erős, dedikált GPU-ra. A B7 Power megjelenésében is ugyanazt hozza, mint az elődje épp ezért jó megoldás, hiszen kicsi, így a monitor mellet vagy a VESA keretnek köszönhetően akár annak hátuljára is felszerelhető.
A BMAX B7 Power kis mérete ellenére egy alacsony fogyasztású 11. generációs Intel Core i7 processzorral lett szerelve, amely elegendő teljesítményt nyújt a mindennapok során. Az i5-ös verzió után ez a modell is 16GB DDR4 memóriával rendelkezik. Ez pedig nem az alaplapra van forrasztva, hanem a két RAM slotból csak az egyiket foglalja el. Ha szükség van rá, nagyobb modellre cserélhetjük kibővíthessük akár 64GB-ig. A BMAX B7 Power 1TB kapacitású NVMe SSD meghajtóval lett felszerelve, aminek helyére idővel szintén egy nagyobb méretű flash alapú tároló is beszerelhető. Illetve a ház méretei megengedik, hogy belső SATA csatlakozójának köszönhetően egy 2.5 colos méretű SSD vagy HDD is belerakható legyen, ha nagy fájlokkal dolgozunk.
BMAX B7 Power Mini PC teszt – Kicsomagolás
A gép csomagolása olyan egyszerű, mint a korábbi modellnél is volt. Tartozékként HDMI kábelt, VESA keretet (hogy felerősítsük a TV vagy monitor hátuljára), rövid leírást és európai szabványú adaptert kapunk, ami ugyanakkora 19V/2.5A teljesítményt képes leadni, mint a korábbi gépnél, így maximálisan 47.5 wattot fogyaszthat. Mindent megkapunk, amire csak szükségünk lehet egy PC esetében.
A 12.4 x 11.1 x 4.3 centiméteres gép mérete pont akkora, mint a B5 Pro és a mérlegen közel 370 grammot nyom, de a csatlakozókat megváltoztatták. A majdnem négyszögletes forma sarkai lekerekítettek, a ház borítása erős műanyagból készült és előre és hátra is kerültek portok. Elöl természetesen azok az aljzatok kaptak helyet, amelyeket sűrűbben használnánk, így ide helyezték a reset gombot, a 3.5mm-es mikrofon/fülhallgató csatlakozót, az USB-C és két USB3.0 portot is. Melléjük a kék színben világító bekapcsológomb került, hogy visszajelzést adjon a működéséről. A gép hátuljára került a két HDMI port, két USB2.0, gigabites LAN és a tápcsatlakozó.
A hasonlóság majdnem tökéletes, egyedül a DisplayPort hiánya tűnik fel, hiszen helyette még egy HDMI-t kapott. Balra az i5, jobbra az i7-es modell látható.
A ház oldalán találhatók a szellőzőnyílások, amelyből baloldalról beszívja, jobboldalon kifújja a levegőt a ventilátor. Alul a négy kis gumitalp által nem fog csúszkálni a gép az asztalunkon. A PC alján található fedelet levehetjük, ami alatt a SATA port található, ide tehetjük a 2.5 colos merevlemezt vagy SSD-t, illetve bővíthetjük/cserélhetjük a memóriát.
Egyszerűen szétszedhető és könnyedén bővíthető
BMAX B7 Power Mini PC teszt – A nagy próba
Bekapcsoláskor Intel logóval fogad a rendszer, majd megjelenik a regisztrált Windows 11 Pro bejelentkező képernyője, hogy megkezdhessük az adatok megadását a gép használatba vételéhez. A rendszer itt is angol nyelvvel indul, hogy végig vezessen a beállítási folyamatokon. Csatlakoztam a WiFi hálózathoz és elindítottam a Windows Update szolgáltatáson keresztül a magyar nyelvi fájlok letöltését.
A Windows Update által frissített magyar felület és az előre regisztrált Windows 11 Pro rendszer
Egy újraindítást követően már a magyar nyelvű Windows 11 Pro rendszer fogadott. Hagytam, hogy dolgozzon és, hogy letöltse a legújabb frissítéseket, így végül legfrissebb kiadású, 64 bites Windows 11 Pro operációs rendszer fut már rajta.
Mivel a belső 1TB-os tároló egy NVMe SSD, a sebességre nem lehet panaszunk. A CrytalDiskMark alkalmazásában 3104.86MB/s olvasási és 2045.79MB/s írási sebességet kaptam, ami felülmúlja az i5-ös gépbe szerelt SSD teljesítményét is. Ennek a gyors meghajtónak köszönhetően az adatainkat kellő sebességgel érhetjük majd el.
Az 5GHz-es WiFi-vel elérte az 500mpbs letöltési sebességet, a gigabites LAN pedig tudja azt a tempót, amit a neve is ígér. A kis gépen természetesen 3.5mm-es fülhallgató csatlakozó is helyet kapott. Mivel itt is kombinált megoldásról beszélünk, ezért ha mikrofont is szeretnék használni, akkor akár egy telefonos headsettel is működik.
A gép fő alkatrésze a 10 nm-es csíkszélességgel készült, Tiger Lake platformot használó Intel Core i7-11390H processzor. A CPU TDP értéke 35W és 12MB cache memóriával rendelkezik. A négy magos és nyolc szálas egység alap órajele 3.4GHz, de turbó módban maximum 5GHz-es sebességet képes elérni. A maximálisan megemelt órajelet mindaddig tartja az i7-11390H, amíg egy bizonyos hőfokot el nem ér a processzor. Ha ez megtörténik, visszaveszi az órajelet az optimális hőtermelés érdekében. Ezt ki is próbáltam, egy stressz tesztnek vetettem alá. A mérés alatt a maximális órajel 4.8GHz-ig ugrott fel, ezt tartotta a processzor 70 Celsius fokra való melegedéséig, ami csak pár másodperc volt, majd visszavette a sebességet 2.6GHz-re, így tartva a processzort ezen a hőmérsékleten.
Memóriából 1db 16GB-os DDR4 2666MHz-es modult kapunk, így egy másik ilyen modullal könnyedén bővíthetjük a rendszert 32GB-ra. Ha két 32GB-os modult vásárolunk, akkor 64GB RAM-ot is használhatunk.
A Geekbench 6.1 mérése alapján a Single-Core Score 2025, a Multi-Core Score-ban pedig 4810 pontot ért el. Összehasonlításképp az asztali Intel Core i5-11400F processzoros gépem 2005 és 8703 pontot kapott ebben a tesztben, ám ez már négyszer akkora, 65 wattos TDP-vel rendelkezik.
BMAX B5 Pro | BMAX B7 Power | |
CPU | Intel Core i5-8260U 1.6@3.9GHz | Intel Core i7-11390H 3.4@5GHz |
RAM | 2x8GB DDR4 2400Mhz RAM (max. 64GB) | 1x16GB DDR4 2400Mhz RAM (max. 64GB) |
SSD | 512GB NVMe SSD | 1TB NVMe SSD |
Geekbench | 1329/3856 | 2025/4810 |
PCMARK10 | 3536 | 4332 |
A PCMark10-ben is jól szerepelt a gép, hiszen 4332 ponttal jutalmazott, míg az Intel i5-ös processzorral szerelt példány 3536 pontot ért el a tesztben.
Játékok terén az örök kedvenc Dirt 3-at és GTA V-öt próbáltam ki rajta. A Dirt 3 magas felbontáson sem okozott gondot neki, 720p LOW beállításokon pedig minimum 68 FPS-t ért el. A GTA V 720p-ben élsimítás és V-sync kikapcsolásával 32-52FPS közötti értékeket adott Normal beállítási módban.
A grafikai feladatokra az Intel® Iris® Xe Graphics grafikus gyorsítót kapta a gép. A GPU hardveresen képes dekódolni a H264, AV1, H265/HEVC (8 bit), H265/HEVC (10 bit), VP8 Decode, VP9, HDR tartalmakat is. A kis gép szépen elboldogult a 4K-s Youtube videókkal is, így akár a televízióra kötve is élvezhetjük a filmeket a HDMI kimenetnek köszönhetően. 8K YouTube videókat próbálva az i5-ös modell már döcögött és a CPU 100%-on járt, azonban ez az i7-es modell akadásmentesen kezeli a már pufferelt tartalmakat.
Kíváncsi voltam, hogy ha már ilyen keveset fogyasztó mini számítógépet szereztem, akkor mégis mennyit fogyaszthat. Így játék közben maximumra pörgetve 44.9 wattot evett a BlitzWolf fogyasztásmérő adatai alapján. Mivel aktív hűtést kapott, a CPU által termelt hőt egy ventilátor tartja kordában. A BIOS-on belül kiválaszthatjuk a Balance és Performance módot is, utóbbinál már jobban hallható, hogy rákapcsol a cooler a termelt hő csökkentése érdekében.
A mindennapi használat során jól jön az a 16GB memória és ez nagyon sok feladatra bőven elég. Az Intel Core i7-11390H processzor elegendő teljesítménnyel rendelkezik a mindennapi tevékenységek használata során. A teljesítménynövekedés az alkalmazásokat használva is érződik az i5-ös gépről váltva. Ennek használatával már nem csak a több ezer soros Excel dokumentum és Lightroom képszerkesztés, de videóvágás is megoldható olyan feladatoknál, ahol nem szükséges egy erős GPU használata. Az i5-ös és az i7-es CPU-k integrált grafikus vezérlői között nincs nagy különbség, így játékra korlátozottan használható vagy meg kell elégednünk régebbi címekkel, ha egy kis kikapcsolódásra vágynánk.
A gépen minden szükséges port és csatlakozó megtalálható, amire szükség lehet, amiben külön piros pont jár az USB-C aljzatért. Letöltőgépként is tökéletes vagy akár házi NAS szervernek, hiszen nagyon keveset fogyaszt. Nem utolsó sorban HDD-vel, SSD-vel is bővíthető és megannyi USB port is helyet kapott rajta. Ha pedig játszani támad kedvünk, pár régebbi játékkal, akkor a munka után egy kis kikapcsolódásban is partner lehet. Így valóban nem kell nagy kompromisszumokat kötni vele. Ha pedig elegendőnek bizonyulna egy i5-ös vagy i3-as modell, a BMAX ilyen mini gépeket is remek áron kínál.
BMAX B7 Power Mini PC a kuponnal 135 ezer forintért európai raktárból
Kupon:NNNALLBB7P
BMAX B6 Power Mini PC, Intel Core i7-1060NG7, 16GB LPDDR4, 1TB SSD 126 ezer forint európai raktárból
BMAX B5 Pro Mini PC 104 ezer forintért európai raktárból
Kupon:7FIFWLRS
Tedd a könyvjelzők közé az oldalunkat, hogy mindig megtaláld a friss híreket és a legjobb akciókat
Nézzétek meg az online kupontáblázatunkat is a legfrissebb akciókért
BANGGOOD REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE
GEEKBUYING REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE
További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on. A Google Chrome böngésző plugin feltelepítésével pedig támogathatod a munkánkat.
Támogasd az oldalt azzal, ha Google Chrome böngészőt használsz, telepítsd fel a támogatói plugint. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat, amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek. A böngésző plugint itt találod meg
Köszönjük, hogy támogatod az oldalt!
2 hozzászólás
Vajon van-e benne TPM modul?
Már régóta nincs nálam a gép, de úgy emlékszem volt benne TPM.