A POCO X3 Pro a legolcsóbb felsőkategóriás mobiltelefon, amihez hihetetlenül alacsony áron, mindössze 62 ezer forintért lehet hozzájutni. Ezért pedig 6GB memóriát, 120Hz-es kijelzőt, Snapdragon 860 CPU-t és 33W-os gyorstöltést is kapunk. Az ára verhetetlen, a Xiaomi név pedig garancia a minőségre.

POCO X3 Pro -2POCO telefon még nem járt nálunk, így első példányként sikerült a felsőkategóriába belekóstolnunk, hogy mit tud nyújtani a Xiaomi almárkája egy olyan piacon, ahol a nagynevű gyártók képesek akár 200.000 forintot vagy még annál többet is elkéni egy hasonló tulajdonságú eszközért.

POCO X3 Pro európai raktárból

POCO X3 Pro -4

A doboz tartalmaz minden kiegészítőt, amire szükségünk lehet a használatba vételhez. A kijelzővédő fólia már a telefonon csücsül, de még telefont védő tokot sem kell vásárolnunk, ez mind a csomag részét képezi a POCO-nak köszönhetően. A mellékelt adapter 20V/1.35A leadásra, azaz 33W teljesítményre képes, amivel kicsivel több, mint egy óra alatt teljesen feltölthető az akkumulátora.

A 6.67 colos IPS kijelző miatt a telefon nem a legkisebb, 7.68 x 16.53 x 0.94 centiméteres méretekkel és 215 grammos súllyal rendelkezik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha leülünk, egy rövidnadrág zsebéből simán kikandikál és gyorsan a földre bír esni, ha nem figyelünk rá. Az IPS panelnek köszönhetően a betekintési szögek jók, persze a feketék nem AMOLED minőségűek. A kijelző fényereje nincs 1000nit közelében, hogy szikrázó napsütésben is az arcunkba tolja a vakító fényerőt, de ezt nem is vártam egy ilyen készüléktől. A mostani napsütéses áprilisi időjárásban is használható.

POCO X3 Pro -6

Az összeszerelés példás, bár anyaghasználat terén nem felsőkategóriába való. A nagyméretű, 2400 x 1080 pixel felbontású kijelzőt a Corning féle Gorilla Glass 6 üveg védi a karcoktól. Az oldalak fémből készültek, a hátlap pedig plasztikból. A hátsó rész kétoldala matt felületet kapott, ezáltal nem annyira csúszós, a középső sáv a POCO felirattal, a fényes borítás alatt átlós halszálka mintázatit kapott. Ezek mindegyike szépen képes gyűjteni az ujjlenyomatot. De ha már tokot is kapunk, használjuk azt.

Notch sziget nincs, a kijelző felső részében találjuk a 20 megapixeles szelfi kamerát. A kijelző oldalai lekerekítettek és szerencsére a kávák sem túl vastagok. A baloldalon a SIM kártya foglalatot találjuk, ahova a nano SIM és egy másik SIM vagy egy memóriakártya helyezhető.

A készülék jobboldalán a hangerőszabályzót és az ujjlenyomat olvasó szenzort találjuk, ami az oldalsó részen egy kis bemélyedésben kapott helyet, hogy akár csukott szemmel is kitapintható legyen. Ez nem csak biometrikus szenzor, hanem egy fizikai gomb is, amivel be/ki kapcsolhatjuk a telefont vagy feléleszthetjük/lezárhatjuk a kijelzőt.

poco x3 pro sides

A felső élre két mikrofon került, hogy kiszűrje a környezeti zajokat, mellettük egy infra port, így a Xiaomi családba tartozó készüléknek köszönhetően lehetőség van a televízió, klíma vagy bármilyen más eszköz vezérlésére a távirányító helyett. Alulra a 3.5 milliméteres jack csatlakozó, a töltésre szolgáló Type-C port, mikrofon és hangszóró került. Utóbbiból kettő is található a készüléken, a párja a kijelző felett bújik meg, így a zenéket, videókat, játékok hangjait sztereóban képes megszólaltatni. Hangereje nagy, nem torzít, de azért nincs olyan minőségi szinten, hogy basszusok is előtörjenek belőle.

A hardveres alapokat a 7 nanométeres gyártástechnológiával készült, felsőkategóriás Qualcomm Snapdragon 860 adja. A 8 magos processzor legerősebb Kryo 485 magja 2.95GHz-en jár, a többi kisebb fogyasztású pedig 2.4 és 1.8GHz-en képes ketyegni. A grafikus feladatokat az Adreno 640 oldja meg, így a hardvert nézve nem lesz gondja egy alkalmazás vagy nagy erőforrást igénylő játékokkal sem.

poco x3 pro antutu

Lefuttattam az AnTuTu benchmarkot, amiben a POCO X3 Pro 567767 pontot ért el, ez pedig nem semmi teljesítmény egy ilyen alacsony árú eszköztől. A hűtésről a LiquidCool Technology 1.0 Plus gondoskodik, hogy hűvösen tartsa a processzort. Melegedést nem is nagyon tapasztaltam. Hosszabb, nagyfelbontású játékok esetén, hosszabb távon is csak langyos volt a készülék. Nincs olyan játék, ami ne futna vagy megakadna az eszközön. A PUBG Mobile is Ultra felbontásban futott úgy, hogy maximumra állítottam a framerate-et is. Az Asphalt 9 is HIGH beállítást kapott, ez is gyönyörűen futott. De a rendszersebesség nem csak ezen múlik, hanem a 6GB LPDDR4 memórián és a 128GB-os UFS3.1 tárolón is, ami rettentő gyorsan képes továbbítani feldolgozásra az adatokat.

Screenshot_2021-04-03-20-28-06-567_com.tencent.ig

A POCO X3 Pro kijelzője 120Hz-re is képes. A menüből beállítható a 60 vagy 120Hz-es képfrissítés is. Így pedig egy olyan fluid rendszert kapunk, hogy szinte már furcsa visszaállni a jól megszokott 60Hz-es képfrissítésre. A leggyorsabb érintés érzékelésért pedig a 240 hertzes mintavételezés a felelős, hogy minden kijelzőérintés a lehető leggyorsabb adatfeldolgozást érje el.

De a rendszersebesség nem csak ezen múlik, hanem a 6GB LPDDR4 memórián és a 128GB-os UFS3.1 tárolón is, ami rettentő gyorsan képes továbbítani feldolgozásra az adatokat. Az Android 11 rendszer természetesen magyar felület is választható, köszönhető a Global Version kiadásnak. Ennek hála pedig a hazai 4G hálózatokat is támogatja a készülék. A telefonon a POCO launcher kapott helyet, de számos más, akár a MIUI launchere is elérhető a telefonon. Kapott sötét módot is, a Xiaomi-tól megismert rendszernek köszönhetően az OS részletesen testre szabható.

Poco X3 pro menu

Az Android 11 rendszeren (MIUI 12.0.4 alapokon) természetesen a magyar felület is választható, köszönhető a Global Version kiadásnak. Ennek hála pedig a hazai 4G hálózatokat is támogatja a készülék. A bekapcsolást követően a 128GB-os adattárolóból csak 18.5GB-ot foglalt le a rendszer, a többivel szabadon gazdálkodhatunk. Van nekünk Bluetooth 5.0, 2.4 és 5GHz-es WiFi is, amivel 579mbps letöltési sebességet sikerült elérnem a gigabites itthoni netemen. Helymeghatározáshoz a GPS, Glonass, Beidou műholdakat is képes használni, amivel tökéletesen képes navigálni.

POCO X3 Pro kamera

A hátlapi kameraszigeten négy kamerát kapunk, az ötödik a sorban a LED villanó. A 48 megapixeles fő kameraszenzor Sony IMX582 Exmor RSt használja. Ezt egészíti ki egy 8 megapixeles nagylátószögű (119 fok) kamera és egy 2+2 megapixeles portré és makró kamera.

POCO X3 Pro -13

A normál felvételekkel nincs gond, a 12 megapixel felbontású képek nappali fényviszonyok mellett tökéletesen vállalhatók. Szerencse, hogy kromatikus aberráció nem igazán tapasztalható és a vonalélesség is rendben van. A képekbe nagyítva azért már elég hamar előfordul szemcsésedés.

A képek át lettek méretezve

Van 48 megapixeles mód is, ami 4:3 arányú képet enged készíteni. Ha fontos a részletgazdagság megőrzése, akkor csakis ezzel fotózzunk. De a nagy felbontásnak megvan az ára, mert az így elkészített képes simán beleharapnak a 18-19 megabájtos méretbe is.

A makró fotó és a portré fotó is egészen jól működik. A fénykép alanyom egy kis, kövek közül kikandikáló növény volt, amit körülbelül 2-3 centiméterről fényképeztem, az eredmény pedig meglepően jól sikerült.

A nagylátószögű kamera teszi a dolgát, de nagyon elmos mindent, hasonlóképp a kétszeres zoom is, aminél könnyedén észrevehető, hogy eltűnnek a részletek. Éjszaka is csökken az optika képessége és gyenge fényviszonyok között hamar mákosodni fog minden.

Nagylátószög & normál kamera & 2x zoom

poco x3 pro camera comparison

Videófelvételnél azonban jár a pirospont, hiszen akár 4K-ban is rögzíthetünk és ennél a felbontásnál is elérhető az elektronikus képstabilizálás, amivel remegésmentes felvételeket készíthetünk. Van 1080p felbontás 60fps sebességgel és lassított felvételi mód 720p/120fps sebességgel is.

A hátlap alá egy 5160mAh kapacitású akkumulátor került, amit a mellékelt töltővel 33W teljesítménnyel láthatunk el energiával. Ennek köszönhetően 60 perc alatt majdnem 100%-ra tölthető az akkumulátor, de 30 perc töltéssel is közel 60%-ra pumpálhatjuk tele energiával az akkumulátort. Én az első napon 20%-ra merítettem le a telefont és láss csodát 46 perccel később már maximumon volt az akksi kapacitása.

Milyen lett a POCO X3 Pro?

A piacon a lehető legolcsóbb felsőkategóriás hardverrel megáldott modell lett, ami egyszerűen ajánlott vétel. A tárhely elegendő, a kamera megállja a helyét a mindennapok során, a 120Hz-es kijelző nagy pozitívum, az akkumulátor kibír 2, de akár 3 napot is, ha nem nyüstöljük folyamatosan. A 62 ezer forintos árcédulával vagy egy nevesincs gyártó készülékét kaphatjuk meg vagy egy ismertebb gyártó középkategóriás modelljét. AMOLED kijelző nem jár ezért a pénzért, de ha most kellene telefont választanom, akkor ebből az összegből kétségkívül csak a POCO X3 Pro lenne számomra a befutó. Az EU Priority Line szállítással áfa ás vámmentes.

Innen vedd meg, innen a csak 199$-ba kerül a 6/128GB-os modell

Kupon: BGPX3P128

8/256GB-os 249$ a kuponnal

Kupon: BGPX3P256

Ali-n 238$ a POCO X3 Pro

 

BaNGGOOD REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

FONTOS, HISZEN ÍGY MŰKÖDHETÜNK TOVÁBB…

Telepítsd az asztali Chrome böngésződ alá a plugit és támogass minket úgy, hogy ehhez semmi egyebet nem kell tenned, csak vásárláshoz nem a mobiltelefonodról, hanem a PC-ről vásárolsz. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat. Amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek.

További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on.

Köszönjük, hogy támogatod az oldalt!

Megosztás

Hozzászólás