A héten megjelent a Redmi K20 és K20 Pro a kínai piacon, de már meg is vásárolható az olcsóbbik felugró kamerás variáns, ami az európai piacon a Xiaomi Mi 9T nevet kapta. Ezen kívül okosórákból sem volt hiány, így hoztunk pár Android és Wear OS rendszerrel ellátott órát is!
Az nálunk is járt LDNIO USB portokkal ellátott elosztója új szintre lépett az LDNIO 17W modellel. Most már akár 6 eszközt is csatlakoztathatunk az elosztóhoz és négy USB porttal is ellátták, hogy akár a mobiltelefonunkat vagy a táblagépünket is feltölthessük róla.
A méretes elosztó természetesen földeléssel is el van látva. A rákötött fogyasztók maximális fogyasztása 2500W lehet. A 2 méteres kábelhosszúsággal ellátott elosztó négy USB portja 5V mellett maximálisan 3.4A-t képes leadni. Ezt a modellt is EU csatlakozóval látták el, azaz idehaza is használhatjuk és még szerencsére egy kapcsolóval is felszerelték, hogy egy mozdulattal áramtalanítsuk.
Az LDNIO 17W USB-s elosztó 15.39$-ba, azaz 4.500 forintba kerül
________________________________________
z okosórák piacán gyakran találkozhatunk Android rendszert futtató példányokkal, ám ezek hátulütője a leginkább mobiltelefonokra optimalizált rendszer átszabása a kisebb hardverre és kijelzőre, nem mindig hozza azt az elvárt szintet, amire sokan elsőre számítanának. A Google az Apple okosóra piacán megszerzett erős helyét próbálta meg letaszítani a Wear OS platformmal, amit kifejezetten a karon hordható eszközökre szántak.
A Ticwatch E Sport okosóra a nevéből adódóan az aktív életet élőknek lett tervezve. Így a sportokhoz kiválóan illő szilikon szíjat kapott a külsőségeimben áramvonalas, egyszerű kialakítás, amely el is nyerte az IF Design Award díját. A Ticwatch E Sport 1.4 colos OLED érintőkijelzővel rendelkezik, amit zafírkristály üveg véd a karcok ellen. A kör alakú megjelenítő 400 x 400 pixel felbontású, amely a kis méretnek köszönhetően pengeéles 287PPI értékkel rendelkezik. 4GB beépített tárhellyel látták el, memóriából pedig 512MB-tal érkezik. Processzora a MediaTek MTK2601, ami két magos és maximálisan 1.2GHz-en üzemel.
A Google Wear OS-nek köszönhetően elérhető a Google asszisztens és a Google Fit alkalmazás szinkronizálás is, hiszen a Ticwatch E Sport aktivitás és pulzusméréssel is rendelkezik. A beépített tárhelynek köszönhetően pedig mp3 fájlokat is felmásolhatunk rá, hogy aztán a Bluetooth fülhallgatónkkal sportolás közben is hallgathassuk kedvenc zeneszámainkat. Az IP67 vízállósággal rendelkező óra beépített giroszkópot, e-iránytűt WiFi-t, Bluetooth-t és GPS-t is kapott (Glonass + GPS + Beidou), így a futásainkról is pontos helyadatokat kapunk. A beépített akkumulátora 300mAh kapacitású, amit a mágnesesen csatlakoztatható kábelén keresztül tölthetünk fel.
A Ticwatch E Sports okosóra tudásához képes a Geekbuying-nál 129.99$-ért (~38.000 forintért) vásárolható meg, ami a HKEU Priority Line szállítást választva áfa és vámmentesen rendelhető meg!
_________________________________________
Google Wear előnye, hogy az alkalmazásokat kifejezetten erre az órára optimalizálják, ellentétben a sima Android rendszert futtató órákkal szemben. Ott sajnos a rengeteg készülék és alkalmazás, amiket mobiltelefonokra optimalizálna egy okosórán sok esetben el sem indulnak, de a legzavaróbb, hogy szinte nincs olyan alkalmazás, amit futtatni tudnák egy kisméretű óra kijelzőjén.
Itt jön a képbe a Google által készített Wear, amire a Google alkalmazásboltjából különféle, az operációs rendszerre optimalizált alkalmazást tölthetünk le. A TicWatch C2 szerencsére nem a bumfordi okosórákat idézi, 1.3 colos kör alakú AMOLED kijelzővel rendelkezik, amelynek felbontása 360 x 360 pixel. A 42.8 x 12.7 x 20 milliméteres és 58.5 grammot nyomó házban a Qualcomm, kifejezetten az okosórákba szánt Snapdragon W2100 processzora dolgozik! A rozsdamentes acél ház kellőképpen ellenállóvá teszi a külső behatásokkal szemben és IP68-as védettséggel is rendelkezik. Memóriából 512MB-ot kapunk, ami mobiltelefonos szemmel kevésnek tűnhet, de ez egy okosóra. Tárhelyből 4GB-ot kapunk, amiből 2GB-ot használhatunk fel saját fájljainknak.
Az órához kapott szinkronizáló szoftver természetesen Android és iOS eszközökkel is kompatibilis. A Bluetooth v4.1, WiFi 802.11 b/g/n mellett a navigáció is fontos szerepet játszik egy sportolásra is fejlesztett órában, így GPS + GLONASS + Beidou támogatást is kapott. Gyorsulásmérő, giroszkóp és természetesen pulzusmérő szenzort is integráltak az órába. A beépített 400mAh kapacitású akkumulátorával 1-2 nap üzemidőre számíthatunk. A Geekbuying európai raktárból áfa és vámmentesen rendelhető meg a TicWatch C2, a XRXWILCY kupon kód felhasználásával 194.99$-ért.
______________________________________
A BlitzWolf mostanában elég sűrűn jelenik meg új termékekkel, aminek nagyon örülünk. Az új produktumuk a nyári hőségben lesz a segítségünkre, hiszen egy akkumulátorral is ellátott ventilátort dobtak piacra.
A különlegessége a teleszkópos nyakban rejlik, azaz a kis talpával állhat akár az íróasztalon is, de teljes magasságra állítva már majdnem 1 méter magasságú is lehet, pontosan 97.4 centiméter. A 19.7 centiméter átmérőjű kör alakú fejben található ventilátor erőssége három fokozatban állítható. Alacsony teljesítményen az akkumulátorról 23.5 óra, míg maximális teljesítményen 5.5 óra működés érhető el. A legnagyobb fokozaton a hangja pdig csak 40 dB.
Az összecsukásban segít a hajlítható nyak rész is, így a talpat teljesen a fej mögé hajthatjuk, hogy akár egy utazás alkalmával is magunkkal vihessük. A talpon található vezérlőgomb mellett még egy apró kis rekesz is helyet kapott, hogy akár a mobiltelefonunkat is belehelyezhessük.
A BlitzWolf BW-FUN1 ventilátor 29.99$-ba kerül, amit itt találsz meg
_______________________________________
Igazán figyelemre méltó tulajdonságokkal rendelkezik a Zeblaze THOR 5, ami a gyártó szerint túlszárnyalja a nála jóval drágább HUAWEI Watch 2 Pro okosórát is, és a specifikációkat elnézve valóban nem füllentenek.
A legjobb grafikai megjelenítés érdekében egy AMOLED érintőkijelzőt kapott a THOR 5, ami 1.39 colos és az okosórákhoz mérten nem kevés, 454 x 454 pixeles felbontással rendelkezik. Sok Androidos óra a döcögős rendszerműködéséről ismert, ennek kiküszöbölésére a Zeblaze nem bízta a véletlenre a hardveres belsőt, így egy mobiltelefonokban is megtalálható MTK6739 processzort épített a THOR 5-be, ami négy magos és a takarékosabb energiafogyasztás érdekében 1.25GHz-en jár.
Kifejezetten a hosszú üzemidő érdekében egy Nordic 52840 processzor is helyet kapott az órában. Ezáltal használhatjuk az erősebb processzort az Android 7.1.1 rendszerrel, de ha nincs szükségünk az okosfunkciókra és a hosszú üzemidő fontos, akkor átválthatjuk egy okoskarkötőkből már ismert energiatakarékos felületre, amit a Nordic energiatakarékos rendszerchipje hajt meg.
Az Android rendszer mellé elkél a memória, így a THOR 5 2GB rendszermemóriát kapott, a belső tárhely mérete 16GB. Akkora, mint egy belépőszintű mobiltelefonban! Ha egy hosszú futás alkalmával nem vinnéd magaddal az okostelefonodat, de éppen szeretnél valamit fényképezni, jó hír, hogy a THOR 5 egy beépített 8 megapixeles kamerával is rendelkezik.
Természetesen, ha sportolásról van szó, akkor is tökéletesen megállja a helyét, hiszen látja a GPS/GLONASS/BEIDOU műholdakat is, ellátták optikai pulzusmérő szenzorral és gyorsulásmérővel és lépésszámlálóval is. Lehetőségünk van nanoSIM kártyát is behelyezni az órába, ha arra lenne szükségünk és természetesen ellátták Bluetooth 4.0 és 2.4/5GHz-es WiFi-vel is. Így az Android vagy iOS rendszerű okostelefonunkkal is összepárosíthatjuk. A beépített 545mAh kapacitású akkumulátor gondoskodik az üzemidőről, amit a mágnesesen csatlakoztatható kábellel tölthetünk fel, akár a számítógépünk USB portjáról is. A Zeblaze THOR 5 okosóra egy remek terméknek ígérkezik, mind specifikációk, mind ár tekintetében.
Az ára egyértelműen a megfizethető kategóriában maradt, az első 200 darabért 139$-t kérnek (41.000 forint), utána emelkedni fog az óra ár. Az EU Priority Line szállítással áfa és vámmentesen rendelhetünk meg
____________________________________________
A motorikusan vezérelhető előlapi kamera mellett a hátlapon tripla kamera szenzor található, amelyek 48 + 8 + 13 megapixeles felbontással várják, hogy elkészíthessék a legjobb fotókat. A 48 megapixeles egység IMX586 szenzort használ, ƒ/1.75 apertúrával, amely 79.4 fokos látószöggel rendelkezik. A telefotó lencse 8 megapixeles, ami egy OV8856 szenzor (f/2.4) 44.6 fokos látószöggel és kétszeres optikai zoommal. A nagylátószögű kamera (f/2.4) 124.8 fokos látószöggel rendelkezik.
A Xiaomi MI 9T a Qualcomm Snapdragon 730 processzorát használja, míg a 9T Pro (K20 Pro) a Snapdragon 855-öt. Az AnTuTu benchmarkja szerint a 730-as sem egy gyenge eresztés, hiszen a mérő alkalmazásban 213.000 körüli pontszámot ért el a 8 magos, maximálisan 2.2GHz-re képes CPU. Memóriából 6, míg belső tárhelyből 64GB-ot kapunk.
A 6.39 colos megjelenítő OLED technológiát használ és felbontása 2340 x 1080 pixel, amit már a Corning féle Gorilla Glass 5 üveg véd a karcoktól. A kisebbik modell is megkapta a nagyok tulajdonságát, így itt is kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasót kapunk.
A beépített akkumulátor 4000mAh kapacitású, de emellett megmaradt a 3.5mm-es fülhallgató csatlakozó is, ahogyan örülhetünk a beépített NFC-nek is. A Xiaomi Mi 9T-ben már megtalálható a B20-as LTE hálózatot is ismerő modem és az új Android 9-es rendszer MIUI10 felületén megtalálható a Magyar nyelv is.
A Xiaomi Mi 9T a 64YR9TMI kóddal 385.99$-ba kerül, ami az EU Priority Line szállítással áfa és vámmentesen rendelhető meg
A Global Version, Magyar menüvel is ellátott Xiaomi Mi 9Tmoiltelefont itt találod meg
_____________________________________________
A Kospet Hope a mobiltelefonokból ismerős Android rendszert hozza el az okosórájába. Az 1.39 colos AMOLED kijelzője 400 x 400 pixeles felbontásra képes. Memóriából nincs híján, hiszen egy belépőszintű mobiltelefonnak is előnyére válna a 3GB memória és a 32GB-os tárhely.
Az Android 7.1.1 rendszert futtató Kospet Hope okosóra a MediaTek MTK6739 processzorát használja, ami az órában 1.25 gigahertzen jár. Ellátták GPS/GLONASS támogatással és kapott B20-as modemet is, így egy nanoSIM kártyát is belerakhatunk az órába. A 620mAh kapacitású akkumulátora 1 teljes napi használatot tesz lehetővé. A kerámia házzal rendelkező óra IP védettséggel rendelkezik, tehát a fürdés biztosan nem fog gondot okozni neki.
A Kospet Hope Androidos okosóra 159.99$-ba kerül, amit itt találsz meg és az EU Priority Line szállítással áfa és vámmentesen rendelhetsz meg