A Deepcool CH560 DIGITAL WH számítógépház a modern PC-építők igényeire szabva érkezik. Egyszerre kíván esztétikus, jól szellőző, bővíthető és praktikus is lenni. A hófehér változat ráadásul nemcsak megjelenésében figyelemre méltó, hanem a CPU/GPU kihasználtság és hőmérséklet kijelzésével, kitűnik a mezőnyből.

A számítógépház egy PC azon eleme, mely a mindig szem előtt van, hogy a felhasználójának tetszetős megjelenést nyújtson hosszú távon, de mellette minden, felé támasztott igényt is ki tudjon elégíteni, ha hardveres bővítésről lenne szó. Mindemellett az esztétikum mellett praktikusnak is kell lennie, hogy könnyen szerelhető és a benne található komponensek miatt jól szellőző legyen, ha a PC-t játékra vagy multimédiás tartalmak előállítására kívánnánk használni.

A Deepcool CH560 DIGITAL WH modellje minden kívánalmamnak megfelelt, így most részletesen átbeszéljük, hogyan vált be a való életben:

A Deepcool CH560 sértetlenül érkezett meg hozzám, a csomagolása kellő védelmet nyújtott az üveg oldallappal szerelt háznak. Fehér színű változathoz illően, gyönyörűen mutattak volna vele hófehér hardverek, de szerény véleményem szerint, a fekete alkatrészekkel telepakolt ház sem mutat rosszul.

A fém ház széles kompatibilitással bír, így időtállóságával nem lőhetünk mellé, a jövőbeni bővítést tekintve és, ha esetleg majd sok-sok év múlva mégis lecserélnénk egy frissebb modellre, jó hír, hogy a használt piacon is meg fogja állni a helyét, hiszen Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX formátumot keresők is bátran választhatják.



45.8 × 23 × 47.1 centiméteres mérete mellé 7.7 kilogrammos súly társul. A közepes méretű toronyházban a levegő szabadon áramolhat, köszönhetően a kissé kiszélesített méretének, illetve annak, hogy a Deepcool jóvoltából, elöl 3 darab 140mm-es, hátul 1 darab 120mm-es ARGB ventilátorral érkezik. A coolereket borító elülső panel teljes mértékben rácsozott, amely eltávolítható a gépház elejéről, a hálós kivitelének köszönhetően kevesebb por kerülhet a gépházba. A ház tetején lévő háló mágnessel tapad a helyén, (hogy azt könnyen el lehessen távolítani a tisztításhoz,) ami alatt nyugodtan szellőzhet a ház, esetleg betehetünk plusz ventilátorokat a hűtés optimalizálásának érdekében vagy felszerelhetjük rá az AIO hűtőnket 120/140/240/280/360 milliméteres méretben is.

DeepCool CH560 DIGITAL WH 2 teszt 15

A bekapcsológomb mellett USB Type-C, USB-A 3.0, kombó jack, LED vezérlés és állapotjelző ledet kapunk. Előre a már említett 3 darab 140 milliméteres, a ház hátsó részébe pedig egy darab ventilátor került, ami a meleg levegő kiszívásában segít, ez a 120mm-es modell szintén ARGB képes.

Belülre már előre felhelyeztek nekünk pár távtartót az alaplap beszereléséhez, de szép számmal kapunk még belőle extra darabot a kellékek között, hogy minden házba illeszthető alaplappal elbírjunk. Jó dolog a két nagyméretű kábelvezető nyílás, ami puha polisztirol lapokkal van fedve, illetve nagyobb tömegű GPU-k esetén sem kell tartókonzolt beszerelni, mert már ez is van a házban. A sínen csúsztatható kart, a megfelelő magasságba állíthatjuk és rögzíthetjük azt a két mellékelt csavarral, ami így esztétikusabb megjelenést biztosít, hogy nem kell külön tartókonzolokat beszerelnünk a kártya kitámasztásához.
A ház aljában található, kivehető rekeszbe 2 darab 3.5 colos HDD-t szerelhetünk, míg az alaplapot tartó oldallap külső felére két 2.5 colos meghajtót is építhetünk. Ezt jól hozta össze a Deepcool, mert a mellékelt csavarokat betekerve a meghajtókba, egy gumis felfogató pontra kell őket bepattintani, ami nem csak erősen tart, de a rezonálásokat is elnyeli.

A tápegység alatt is találunk fém hálót, hogy a por nagy részét felfogja, ám ezt sajnos nem egy mágneses megoldással rögzítették, mint felül, így annak eltávolítása kissé nehézkes.
A ház bal oldali fém panelje alatt kissé szűkös a kábelmenedzsmentre szánt tér, ami nehezítheti a szerelést, különösen vastag tápkábelekkel, így oda kell figyelni, hogy egy 24 pines alaplapi tápcsati kábele mellé ne a 8-as VGA kábelt vezessük végig, mert lehet, hogy már ettől nehezebb lesz felhelyezni a ház oldalát. Egy moduláris táp nagyban meg tudja könnyíteni a dolgunkat, hogy kevesebb kábellel kelljen majd bajlódnunk.

A jobb oldali edzett üvegpanel mágneses rögzítésű, de csavarral is biztosítható a PC szállításához. Az oldallapra épített digitális kijelző egy remek extra kiegészítő, valós időben mutatja a CPU és GPU hőmérsékletét, illetve kihasználtságát. Hasznos kiegészítő ez azoknak, akik szeretik szemmel tartani a rendszerük állapotát.



A szerelés könnyen ment, a microATX alaplapom szinte beesett a házba a nagy helynek köszönhetően, csak pár extra távtartót szereltem fel, hogy az alaplap minden pontja teljesen rögzítve legyen, hogy ha plusz kártya beszerelésére kerülne sor, véletlenül se hajoljon meg a nyák. A házban található 4 darab ARGB ventilátor vezérelhető a ház tetején található LED vezérlő gombbal vagy, mint az én ASUS TUF alaplapomnál lehetséges, az AURA Sync alkalmazásból is személyre szabható a világítás.

Akik direktben a házról szeretnék változtatni a színeket, azok egy SATA csatlakozóval adhatnak energiát a fényekhez, így a ház tetején lévő gombbal választhatók ki a színek. Az ARGB kábelezéssel nincs sok gond, ezt előre megcsinálta a Deepcool, csak össze kell kötnünk a 4 pines csatlakozót az alaplapi vezérlővel, ami így már a megfelelő energiát is biztosítani tudja. Az RTX 3060-as videókártyámat ki szerettem volna támasztani a GPU brackettel, hiába ez a kártya még nem olyan súlyos, hogy szüksége legyen rá, azonban a támaszték nem ért el a VGA-m aljára. Utána gondolkodtam el rajta, hogy ha a konzolt megfordítom és fejjel lefelé rögzítem fel, akkor máris elér a kártyámig, így végül ez a beállítás maradt az ideális.

DeepCool CH560 DIGITAL WH 2 teszt 4

Lassan összeáll a build, már csak a kábelmenedzsment maradt hátra

DeepCool CH560 DIGITAL WH 2 teszt 5

Az alaplapomon két darab NVMe SSD segít az adattárolásban, illetve a házba bekerült egy 2.5 colos HDD is a nagyobb, ritkán használt fájlok tárolásához. Az ASUS alaplapom szoftverével beállítottam a nekem tetsző színt, a Deepcool szoftverével pedig megjelenítettem a kijelzőn a CPU és GPU hőfokokat. Ez lehet sokaknak teljesen felesleges funkció, én azonban szeretem tudni, hogy játék közben milyen hőfokon mennek a gép főbb komponensei. Ez már abban is nagy segítséget nyújt, hogy nem kell például az MSI Afterburner-t használnom (mert ez a számomra fontos adat), így ez már a gépházon is megjelenik.

DeepCool CH560 DIGITAL WH 2 teszt 1

Az ASUS TUF szoftverével leteszteltem a ventilátorokat, hogy milyen fordulaton képesek pörögni. Az alkalmazás 300rpm fordulatig teljesen csendes üzemelést ígért. Szerencsére a maximális fordulaton sem extra hangosak a 140 és 120 milliméteres fan-ok.
Az AIDA alkalmazás stresszteszt mérésében a CPU és VGA komponensek is 100%-osan ki lettek hajtva, hogy a lehető legnagyobb hőt termeljék. A ház ventilátorai az első mérés alkalmával 300rpm fordulaton, a második mérésnél pedig 1200rpm fordulaton voltak járatva. Az első stressztesztnél 2 perc után a CPU már elérte a throttling küszöböt, ami nem is csoda, hiszen az alacsony fordulaton üzemelő házban található ventilátorok nem tudták teljes mértékben kiszellőztetni a belsőt, így a meleg nagyrésze is bent rekedt. A Be Quiet Pure Rock 2 egymagában nem tudta kordában tartani a hőtermelést az Intel Core i5-11400F processzoromnál és a CPU hőfoka 95 Celsiusra is felkúszott. A második teszt alkalmával, a házban lévő fanokat 1200-as fordulatszámon pörgetve már érezhetően hűvösebb levegőt volt képes szállítani, amit a CPU hűtő is meghálált, így a throttling küszöböt nem érte el és a maximális hőmérséklet 86 Celsius fokon állt meg. A VGA nem volt ilyen kényes a házhűtésre, annak ventilátorai megfelelő hőfokon tartották a GPU-t mindkét mérés alkalmával, de utóbbinál jóval hűvösebb volt az RTX 3060 is.

DeepCool CH560 DIGITAL WH 2 teszt 3

DeepCool CH560 DIGITAL WH 2 teszt 2



A Deepcool CH560 DIGITAL WH egy jól szerelhető ház, sok minden elfér benne, széles alaplap kompatibilitással bír és nagyobb toronyhűtőket is befogad, egészen 175 milliméteres magasságig, VGA-t pedig 380 milliméterig használhatunk. A ház felépítése megfelelő, nem nyekereg még akkor sem, ha nagyobb erőt fejtünk ki rá és nem is hajlik könnyedén, amely nem mondható el sok más, olcsóbb modellről, így hosszú távon is időtállónak ígérkezik. A fehér színével a fekete komponensek is jól mutatnak, a 4 darab ventilátor kellő légmozgásra képes, hogy a komponensek hűvösek maradjanak. A ház mérete is megfelelő, hogy esetleg nagyobb léghűtőt, AiO-t vagy más VGA kártyát szerelhessek bele majd idővel.

Hátrányként a fém oldallap alatt futó kábeleknek a szűkös helyet, illetve az egyetlen USB-A portját tudnám említeni, ám ezzel szemben az USB-C csatlakozó pozitívum, hogy ez is került rá, így egyik szemem sír, a másik nevet. Összefoglalva, a Deepcool CH560 DIGITAL WH egy jól összerakott ház, amely nem csak jól néz ki, de mindenre fel van készítve, ha gépbővítésről lenne szó, így ajánlott vétel azoknak, akiknek nem csak a külső, az RGB színek, de a funkciók és a szellőzés is fontos szempont.

Deepcool CH560 DIGITAL WH típusú PC házat itt találjátok meg

 

Tedd a könyvjelzők közé az oldalunkat, hogy mindig megtaláld a friss híreket és a legjobb akciókat

Nézzétek meg az online kupontáblázatunkat is a legfrissebb akciókért

BANGGOOD REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

GEEKBUYING REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on. A Google Chrome böngésző plugin feltelepítésével pedig támogathatod a munkánkat.

Támogasd az oldalt azzal, ha Google Chrome böngészőt használsz, telepítsd fel a támogatói plugint. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat, amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek. A böngésző plugint itt találod meg

Köszönjük, hogy támogatod az oldalt!

Megosztás

Hozzászólás