Mit választanál, ha kézi játékkonzolban gondolkodsz és nem szeretnéd az új kütyüdre egy Steam Deck árát rákölteni? Lehetőségek bőven akadnak, hiszen akár Android rendszert futtató játékkonzolt is választhatsz, ami akár még a PSP és PS2 játékokat is futtatja. Ám, ha a frissen megjelenő játékokkal szeretnél játszani, akkor a Nintendo Switch Lite lehet a befutó, amelyből a Nintendo Switch V2 és Switch OLED modellek után kipróbáltuk a Switch Lite-ot is.

Miben más a Nintendo Switch Lite?

Nintendo Switch Lite teszt 1

Nintendo Switch Lite teszt 2

Megjelenésében azonnal észrevehető a különbség a sima Switch és OLED Switch modellekkel összehasonlítva. A Lite azoknak a vásárlóknak ajánlott, akik a single player címeket keresik és fontos szempont számukra a hordozhatóság, hiszen ez a legkisebb konzol a Switch érában.

A Switch Lite méretét a kijelző méretének csökkentésével és a levehető joy-con kontrollerek elhagyásával érték el. Egy 5.5 hüvelykes, 60hz képfrissítésű és 720p felbontású LCD kijelzőt kapunk. A konzol mérete 20.8×9.11×1.39 centiméter, súlya 275 gramm, így már érzékelhető, hogy valóban kisebb a sima Switch-hez képest, amely 23.9×10.2×1.4 centiméteres és 297 grammot nyom. Ennél már csak az OLED a nagyobb, ami már 7 colos kijelzővel rendelkezik.

Nintendo Switch Lite teszt 4

A burkolat alá tekintve, hiába a legolcsóbb, legkisebb verziót vesézzük most ki jelenleg, mégis a legdrágább OLED modellben található CPU-t használja, hiszen a Nintendo 2019-től fogva már az Nvidia Tegra X1+ processzorára váltott, ami a 20 nanométerről 16 nanométerre történő frissítés eredményeként energiatakarékosabban üzemel. Az újabb processzor nem változtat a játékélményen, hiszen a legkorábbi és a legújabb modell is ugyanolyan sebességgel futtatja mindegyik játékot. A Tegra X1+ processzor hűtéséért egy apró ventilátort is szereltek a házba, ami a felül található gamecard nyílás melletti lamellák között fújja ki magából a meleg levegőt.



A cooler itt is, mint minden Switch modellben, nagyon halkan teszi a dolgát, nem megy folyamatosan a jól optimalizált hardvernek és szoftvernek köszönhetően. A CPU big.LITTLE felépítést használ, a 8 magos SoC maximálisan 2.5GHz-re képes (egyes hírek szerint csak 4 mag üzemel benne, a másik 4 szett le van tiltva). A gép belső tárhelye 32GB, memóriából 4GB-ot kapunk, Bluetooth-ból 4.1-et, WiFi-ből pedig 2.4/5GHz-es hálózatokat kezelhetünk.

A kézikonzol fő eleme az 5.5 colos, 1280×720 pixeles LCD kijelző. A ház alsó részén találjuk a sztereó hangszórókat. A kitámasztó nélküli Lite verzió hátuljára került a microSD kártyanyílás, ahova a konzollal együtt egy 256GB-os Sandisk kártya lett behelyezve a Gshopper által a letöltött játékok tárolásához. A konzolon kapunk 3.5 milliméteres fülhallgató csatlakozót, fényérzékelőt, hangerőszabályzót és be/ki kapcsoló gombot is, a hangátvitel probléma nélkül működik a Bluetooth-t használó hangeszközökre is.

Nintendo Switch Lite teszt 13

A külsőségek tekintetében számos apró módosítást eszközöltek, így már nem találunk rajta hátsó kitámasztót, aminek már nem is lenne értelme, hiszen a fix vezérlők miatt végig a kézben kell tartanunk a kontrollert és nem tehetjük le csak úgy az asztalra (mint a többi modellt), hogy a kezünkben a vezérlő van. Ennél a modellnél nem kapunk dokkolót, hiszen a fent említett fix kontrollerek miatt nem is lenne ennek létjogosultsága, de a Switch Lite nem is használható dokkolt üzemmódban, hiszen ez nem köthető TV-re, mint a sima vagy Switch OLED modellek.

Nintendo Switch OLED & Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch OLED & Nintendo Switch Lite

 

A Nintendo szűkmarkúan méri a kiegészítőket, így a dobozban csak egy USB-C kábelvéggel rendelkező töltőadaptert kapunk, ami az én változatomban nem európai szabványú volt, de adtak hozzá egy átalakítót, így a 110-240V közötti feszültségen működő töltőt bátran használhatjuk, ami maximálisan 39 wattot tud kipréselni magából.

A Switch operációs rendszere most is gyors, hamar betölt a konzol bekapcsolása után akár az eredeti, akár a Homebrew szoftverekhez használható verziót indítjuk el. A navigálást a kontrollerrel, de akár az érintésérzékeny kijelzővel is megoldhatjuk.

Amiért ezt a játékkonzolt választottam

A Gshopper mind a három Switch változatot forgalmazza és szerencsére készítettek belőle olyan verziót, ami homebrew alkalmazások futtatására is alkalmas. Szinte mindegyik verzió, így a Lite is választható 128GB, 256GB, 512GB és 1TB-os microSD memóriakártyával, amin dual boot rendszert használ (sőt kapható belőle felújított modell is, ha fontos az alacsony ár, így spórolhattok is.). Így homebrew alkalmazásokat is használhatunk és lehetőség van a saját game card-on tárolt játékok biztonsági mentésére is, hogy azokat a memóriakártyára másolhassuk. Ennek köszönhetően akár több száz játék is lehet a konzolon memóriakártya kapacitástól és játék mérettől függően.



A dual boot-os rendszernek köszönhetően megmarad a sima, gyári rendszer és a memóriakártyára egy custom firmware-t tesznek fel. Így Nintendo profilunkkal az eredeti OS-en multiplayer játékokkal játszhatunk. Azonban a CFW rendszert indítva nem ajánlja, hogy internethez csatlakozzunk, mert az a konzol tiltását vonhatja maga után. Természetesen ezek után is fogunk tudni majd offline játékokkal játszani, csak elesünk a multiplayer adta lehetőségtől és a Nintendo eShop használatától.

Kipróbáltam azt, hogy a CFW szoftverrel megnéztem az alternatív alkalmazásboltot az ott található rengeteg játék címmel. Így lehetőség nyílik a saját játékaink biztonsági mentéseinek elkészítésére is. Segítséget ehhez nem adunk senkinek sem, mi is csak a teszt miatt próbáltuk ki ezeket a lehetőségeket.

A Nintendo Switch Lite érezhetően kisebb, mint az OLED modell, elég csak megtekinteni a róluk készített összehasonlító képeket. Meglepetésre adott okot, de az A, B, X, Y gombok lágyabban és pontosabban járnak, mint a levehető Joy-con vezérlők esetében. Az OLED után nem nehéz megszokni a Lite kis méretét sőt, kényelmesebben lehet használni, hiszen sokkal könnyebb a nagytestvérhez képest. A 7 colos kijelzőről 5.5 colra váltva elsőre kicsinek tűnik a megjelenítő, de élesebb képet kapunk, hiszen ugyanakkora pixel jelenik meg ezen a kis megjelenítőn, mint a nagyok esetében.

Nintendo Switch Lite teszt 9

Hordozhatóság szempontjából könnyebb magunkkal vinni még akkor is, ha külön tokba tesszük, ez az igazán nagy előnye ennek a modellnek. Kisebb fizikai méret, kisebb akkumulátor, így a Lite 4310mAh helyett 3570mAh kapacitású akkut kapott, ami a kisebb kijelző ellenére, rövidebb üzemidőt biztosít. Azonban nem kell attól tartani, hogy hamar lemerülne a konzol, hiszen míg az első generációs Switch-ek átlagosan csak 2.5 órán keresztül bírták szuflával, addig a Switch Lite játéktól függően 3-5 órára elegendő kikapcsolódást biztosít. A Nintendo Switch V2, OLED modellek mellett a Lite is tökéletesen megállta a helyét, feleségem imádja és miután megmutattuk pár ismerősnek, játékfelhozatala, színvilága és kis mérete miatt máris sokan beleszerettek, így bárkinek ajánlható nem csak a Lite, hanem a többi “nagyobb” modell is.



A Nintendo Switch Lite konzolt itt találod meg, amiből van új és felújított modell is, ha kevesebbet szeretnél költeni. A 128GB-os microSD kártyával szerelt felújított változat dual OS-sel 189$-ba, míg az új 209$-ba kerül. Természetesen választhatod 128GB, 256GB, 512GB vagy 1TB-os microSD memóriakártyával is ezeket a modelleket.

Nintendo Switch Lite dual OS 128GB, 256GB, 512GB, 1TB

🔹Kupon:gshopper50

Nintendo Switch dual OS 128GB, 256GB, 512GB, 1TB

🔹Kupon:gshopper50

 

Tedd a könyvjelzők közé az oldalunkat, hogy mindig megtaláld a friss híreket és a legjobb akciókat

Nézzétek meg az online kupontáblázatunkat is a legfrissebb akciókért

BANGGOOD REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

GEEKBUYING REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on. A Google Chrome böngésző plugin feltelepítésével pedig támogathatod a munkánkat.

Támogasd az oldalt azzal, ha Google Chrome böngészőt használsz, telepítsd fel a támogatói plugint. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat, amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek. A böngésző plugint itt találod meg

Köszönjük, hogy támogatod az oldalt!

Megosztás

Hozzászólás