Idestova 7 éve már, hogy megjelent a Nintendo Switch, népszerűségét mi sem mutatja jobban, hogy még a mai napig kapható a kézikonzol, amelyből a Japán gyártó világszerte már több, mint 130 millió eladott példányt tudhat maga mögött.

nintendo swtich teszt 8

A Nintendo nagyon ráérzett arra, amit most, évekkel később a Steam Deck és a ROG Ally képvisel. Adott egy kézikonzol, amit bárhová magaddal vihetsz, bárhol játszhatsz vele. Azonban, ha úgy tartja kedved, egyszerűen csatlakoztathatod a TV-hez és máris a nappali kanapéján ülve, a kijelzőt TV-re cserélve élheted át például Link (The Legend of Zelda: Breath of the Wild) kalandjait.

Azért esett a választás a Gshopper-re és ebből a webshop-ból rendelni a terméket, mert 88 ezer forintért lehetett (most is) hozzájutni a V2-es modellhez, amennyiért sokszor még használt modellt sem kapunk. A V2 variáns átdolgozott hűtést, hajszálnyival magasabb órajelű processzort és nagyobb üzemidőt tud, mint a legelső modell. Ha épp egy Switch vásárlásán gondolkozol, a sima V1 (amit már nem lehet kapni újonnan), V2 vagy OLED verziók között ugyan van különbség, de mivel egy családba tartoznak, ami fut a V1-en, az fut az OLED vagy V2 verzión is és ez fordítva is igaz rájuk.

nintendo swtich teszt 9

A nálam lévő Switch modell V2 generációs, kódszáma alapján XKJ variáns, amely abból a szempontból rossz hír, hogy házilag nincs lehetőség homebrew alkalmazások futtatására, hacsak nem rendelkezünk műszerész vénával.

A kiegészítők számát tekintve örülhetünk a Nintendo-nak, hogy ha megvesszük a kézi konzolukat, nem kell plusz extrákat vásárolnunk ahhoz, hogy a TV-re kötve játszhassunk. Ezért az extráért sok gyártó valószínűleg magas felárat kérne el a felhasználóktól.



A rettentően passzentosra összesűrített dobozban a konzol mellett megtalálhatjuk a levehető Joy-Con kontrollereket, csuklópántokat, dokkolót a TV-re kötött használathoz és egy Joy-Con grip-et, ami kontrollerré varázsolja a két irányítót. Az USB-C kábelvéggel rendelkező töltőadapter európai szabványú, maximálisan 39 wattot tud kipréselni magából. A mellékelt Nintendo gyártmányú HDMI kábellel a dokkolót (amin 2 darab USB2.0, egy darab USB3.0, HDMI és USB-C bemenet is található) a TV-re köthetjük.

nintendo swtich teszt 10

A Joy-Con kontrollereket a konzolra kell helyezni, amin keresztül játék közben is töltődik az akkumulátoruk. A Switch előnye, hogy nem muszáj kézikonzolként használnunk, hiszen a dokkolóba helyezve a konzolt, levehetők a kontrollerek, amiket akár egy-egy ember is használhat, ha olyan multiplayer játékkal játszunk (pl.:Super Mario Party) vagy rárakhatjuk a Joy-Con tartó kontrollerre, ahol így egy másodlagos vezérlőt alakíthatunk ki belőlük.

nintendo swtich teszt 3

A kézikonzol fő eleme a 6.2 colos, 1280×720 pixeles IPS kijelzővel rendelkező „tablet”. A kijelző alatt találjuk a hangszórókat, az Nvidia Tegra X1 processzor hűtéséért egy apró ventilátort is szereltek a házba, ami a gamecard nyílás melletti lamellák között fújja ki magából a meleg levegőt. A cooler nagyon halkan teszi a dolgát, nem megy folyamatosan a jól optimalizált hardvernek és szoftvernek köszönhetően. A gép hátulján egy kitámasztót találunk, ha azt az asztalra letéve szeretnénk játszani. Ezt kihajtva megtaláljuk a microSD kártyanyílást, ahova nekem jelenleg egy 128GB-os kártya lett behelyezve a letöltött játékok tárolásához. A konzolon kapunk 3.5 milliméteres fülhallgató csatlakozót, fényérzékelőt, hangerőszabályzót és be/ki kapcsoló gombot is, a Bluetooth-os Redmi fülhallgatómmal is gond nélkül működik a hangátvitel.

nintendo swtich teszt 1

nintendo swtich teszt 5



Az Nvidia Tegra X1 processzor nem egy mai konstrukció és ósdinak is hathat a 20nm-es gyártástechnológia, nem beszélve a chip 2015-ös megjelenési dátumáról. A big.LITTLE felépítést használó 8 magos SoC maximálisan 2.5GHz-re képes (egyes hírek szerint csak 4 mag üzemel benne, a másik 4 szett le van tiltva). A gép belső tárhelye egy 32GB-os eMMC modul, memóriából 4GB-ot kapunk. Ez a specifikáció egy nagyon régi Android-os telefonnak felelne meg, azonban a Nintendo olyan varázslatra volt képes, amivel a hardveres tulajdonságoknak ellentmondó grafikájú játékokat tett le az asztalra.

A Bluetooth 4.1-et, 2.4/5GHz-es WiFi-t használó Nintendo Switch kézikonzol módban 720p-ben jeleníti meg a játékokat, azonban, ha a dokkolóba helyezzük, akkor a magórajelek megemelkednek és így a TV-n már 1080p felbontásban is képes megjeleníteni a tartalmakat.

A Switch operációs rendszere gyors, hamar betölt a konzol bekapcsolása után. A szoftver felépítését tekintve hasonlít egy Android-os eszközre, a navigálást akár a kontrollerrel, de akár az érintésérzékeny kijelzővel is megoldhatjuk. A beállítások mellett találunk híreket, alkalmazásboltot, ami ugyan elég döcögősen tölti be a kínálatot, de itt minden megvan, ha egy új játékot szeretnénk vásárolni. Nem csak Nintendo által fejlesztett címek, hanem számos más játékfejlesztő cég portékája is megtalálható a virtuális piactéren. Számos portot kapunk olyan címekkel, amikre nem is gondoltunk, hogy ez valaha futni fog egy ilyen kisteljesítményű kézikonzolon. A rengeteg Mario játék mellett itt vannak a Bioshock részek, Bayonetta, The Legend of Zelda, The Witcher 3, The Elder Scrolls V: Skyrim vagy akár az It Takes Two és a Hogwarts Legacy is, hogy csak a legnépszerűbbeket említsük.

A teszt alatt a Hogwarts Legacy, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario 3D World + Bowsers Fury, Super Mario Party játékokat próbáltam ki.

nintendo swtich teszt zelda

A Hogwarts Legacy-n nagyon látszik, hogy milyen minőségbeli csökkenéssel kell számolni a PC, PS, XBOX konzolokhoz képest. Ez a grafikai különbség még a kis kijelzőn is szembetűnő, hát még akkor, ha a TV-re kötjük a Switch-et. Sok ismerőssel gondolatot cseréltem erről, hiszen én is szeretem, ha egy játék „jól néz ki”, azonban ha egy játék jól van összerakva, akkor az élményből kevesebbet vesz el az, hogy a grafikai megjelenítésétől nem esik le az állunk. Azonban a Hogwarts Legacy olyan a Switch-en, mintha egy bő 10-15 éves játékkal játszanánk. Összehasonlításkét jól szemlélteti a különbséget a YouTube-on található videó a PS5 és Switch közötti különbségekről:

A The Legend of Zelda: Breath of the Wild hozta azt a minőséget, amiért a legtöbben Nintendo Switch konzolért nyúlnak. A kedves, ugrálós, ütögetős köntösbe csomagolt játék Soulslike nehézségű feladatokkal megspékelt cím, amit nem egyszerű feladat teljesíteni, így simán elveszhetünk benne akár 100 órán át is. Grafikailag az eddigi legjobb játék, amit a nálam futó címek közül láttam és még TV-re kötve sem néz ki csúnyán.



nintendo swtich teszt 7

A Mario címekkel nem lehet mellé lőni. A sok-sok éve és megannyi bőrt lehúzó Nintendo még mindig jól egyengeti a vízszerelő hősünk kalandjait. A Mario 3D-ről elsőre nem gondoltam volna, de remek hangulattal rendelkezik, ahogyan a Super Mario Party játék is, hiszen itt a konzol megadja a lehetőséget arra, hogy barátainkkal is együtt tudjunk játszani akár online, akár offline módban. Ehhez az egyik Joy-Con kontrollert mi, a másikat barátunk használhatja. A Nintendo pedig nagyon ráérzett a csapatban való mókára, hiszen így pofonegyszerű feladat a vendégségbe érkezett ismerősökből csapatokat kialakítani és végigjátszani az egész éjszakát. Grafikai megoldásokból tehát nem annyira, de csapatépítésből tökéletes a Nintendo Switch.

Ez csak pár cím volt, amit kipróbáltam, de a szoftverek között találunk olyat is, amit edzésre használhatunk a fizikai kigészítőjével, mint a Ring Fit Adventure. Aki másfajta mozgást kedvel az választhatja a Fitness Boxing 2: Rhythm & Exercise vagy a Just Dance címeket. Így a sima játékok mellett, amiket a kanapén ülve is játszhatunk olyan címeket is kínál a Japán gyártó, ami kimozdít a komfortzónánkból és aktívan, de a játékkal karöltve mozgat meg minket. Üzemidő tekintetében 4 órát simán ki lehet hozni akkumulátoros felhasználással, de ez erőforrás és fényerő függő kombó. A Nintendo Switch a Gshopper kínai raktárából érkezett, de nem kellett utána áfa/vám díjakat fizetnem, mert ez már bele volt kalkulálva az árba. A 88 ezer forintos ár érte pedig egyáltalán nem magas, így aki kipróbálná ezt a konzolt, jobban megéri ennyit kiadni érte, mint a hazai piacon 30 ezer forinttal többet. A vásárláshoz a PayPal használatát javasoljuk.

A Nintendo Switch konzolt itt találod meg

🔹Kedvezmény kupon a 88 ezer forintos árhoz: gshoppergame

 

Tedd a könyvjelzők közé az oldalunkat, hogy mindig megtaláld a friss híreket és a legjobb akciókat

Nézzétek meg az online kupontáblázatunkat is a legfrissebb akciókért

BANGGOOD REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

GEEKBUYING REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on. A Google Chrome böngésző plugin feltelepítésével pedig támogathatod a munkánkat.

Támogasd az oldalt azzal, ha Google Chrome böngészőt használsz, telepítsd fel a támogatói plugint. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat, amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek. A böngésző plugint itt találod meg

Köszönjük, hogy támogatod az oldalt!

Megosztás

Hozzászólás