A POCO M4 5G valamiért nem túl ismert modell a hazai piacon, pedig minden megvan benne, amire szükségünk lehet egy belépőszintű modell esetében. Nem maradt ki belőle az NFC és az 5G sem, az akkumulátora 5000mAh kapacitású, amivel sokáig kitart, a Xiaomi-t ismerve pedig még jó ideig meglesz a szoftveres támogatottsága is.

A telefonnal a Xiaomi (POCO)-tól megszokott dobozt kapjuk, a szokásos szilikon tokkal mellékelve, ami pozitívum, hogy a telefon megvásárlása után erre nem kell külön költenünk. A kijelzővédő fóliát már előre felhelyezték azt a készülékre és a mobiltelefon mellett 18W-os töltőt és egy USB-C kábelt találunk.

A POCO M4 5G háza teljes egészében műanyag. A 6.58 colos, 90Hz-es kijelző a költségtakarékosságot szemelőtt tartva IPS panelt használ, ami 2400 x 1080 pixeles felbontással rendelkezik. A telefon súlyelosztása rendben van, és ha már a súlynál tartunk 200 grammot nyom a mérlegen, ami a 164 x 76.1 x 8.9 milliméteres mérete mellett teljesen rendben van.

POCO M4 5G teszt (2 of 12)

A POCO itt még a notch szigetes dizájnt követte, így a kijelzőbe belenyúló előlapi kamera 5 megapixeles felbontással rendelkezik. A szenzorokat tekintve szerencsére van fény és közelségérzékelő is, utóbbival pedig trükközni szokott a Xiaomi, hiszen van olyan készüléke, ahol csak a kamerát vagy a fényérzékelőt használják a beszélgetés közbeni kijelző lekapcsoláshoz, ami szokott némi bosszúságot okozni. Itt szerencsére nincs ilyenről szó, rendben teszi a dolgát a közelségérzékelő.



A készülék baloldalára a SIM tálca került, amire egyszerre két nano SIM kártyát és egy memóriakártyát is behelyezhetünk. Ha így bővítenénk a telefon tárhelyét, akkor jó hír, hogy akár az 1TB kapacitású memóriakártyákat is támogatja.

POCO M4 5G teszt (10 of 12)

Jobboldalon a POCO-tól megszokott jó nyomásponttal rendelkező hangerőszabályzó és a bekapcsoló gomb kapott helyet. Az ujjlenyomat-olvasó az utóbbiba lett beépítve, ami egészen jó hatásfokkal működik. Nem csak ujjlenyomat olvasó, hanem 2D-s arcfelismerés is került a szoftverbe, ami remekül működik, ha elegendő fénnyel rendelkezünk.

A készülék felső részén látható az infra port, ami szinte kötelező kiegészítője minden Xiaomi által készített telefonnak, amivel az otthoni távirányítók helyett a mobiltelefont is használhatjuk a TV vagy klíma vezérléséhez. Mellette látjuk a 3.5 milliméteres jack csatlakozót, így aki szeretné a vezetékes fejhallgatóját használni a mobiltelefonnal, azok adhatnak egy pirospontot a POCO-nak. A telefon aljára került az USB-C port, amin keresztül 18 wattal tölthető a telefon akkumulátora, illetve itt kapott helyet a mikrofon és a fő hangszóró is. Az egy hangszórós kialakítás miatt nem kapunk sztereó hangélményt, cserébe a fő hangszóró a Xiaomi-tól megszokott minőséget hozza.

A hardveres alapokat a POCO M3 Pro-val megegyezően a MediaTek Dimensity 700 adja, aminek nyolc magja maximum 2.2GHz-re képes. A 7 nanométeres gyártástechnológia által nagy igénybevétel mellett sem melegszik fel tőle túlságosan a telefon. A jelenlegi modellben 4GB memóriát kapunk, a tárhely mérete 64GB, ami egy UFS2.2-es egység, ennek köszönhetően az adatok írási és visszaolvasási sebessége is jónak mondható. A memóriakártyának köszönhetően a 64GB-os modell is élhető, hiszen a képeinket, videóinkat, zenéinket a microSD kártyán is tárolhatjuk.



Bekapcsolást követően az Android 13 rendszerre épülő MIUI felület fogad bennünket, ami már a 14-es verziónál jár. Szerencsére a telefonon gyárilag feltelepített három darab játék és WPS office, Booking.com alkalmazások törölhetők.

poco m4 5g android

A Dimensity 700 CPU pontszámait látva azt tapasztalhatjuk, hogy a 7 nanométeres CPU a középkategória alján, belépőszint tetején foglal helyet az AnTuTu 10 384237 pontszámát tekintve. A Genshin Impact alacsony beállításokon akadás mentesen futott, az Asphalt 9 gördülékenyen ment és a PUBG mobile verzióval sem volt gond.

poco m4 5g antutu

poco m4 5g geekbench

A POCO M4 5G kezeli a 2.4 és 5GHz-es WiFi frekvenciákat is, amivel a gigabites netemen 328mbps letöltési sebességet értem el. Bluetooth-ból az 5.1 LE-s verziónál tart és van NFC is, tehát az érintésmentes fizetéssel sem lesznek problémáink. A helymeghatározáshoz használhatjuk a GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo műholdakat is. Gyorsan és pontosan navigál mind séta, mind autóvezetés közben is. Két SIM kártyát is használhatunk és jó hír, hogy 5G támogatást is kapott a telefon.

 

A 6.58 colos IPS kijelző 500 nites fényerővel rendelkezik, ami egy átlagos érték ebben a kategóriában. A 2400 x 1080 pixeles felbontás miatt éles képet kapunk, az IPS panel betekintési szögei jók, még oldalról sem fakulnak ki a színek. A rendszersebesség vizuális élményén sokat dob a választható 90Hz-es képfrissítés. A rendszer ettől ugyan még nem lesz gyorsabb és észrevehetően lassabban regál egy-egy alkalmazás az indulásra, mint egy felsőkategóriás vagy erősebb modellnél, de véleményem szerint ez nem olyan nagy probléma ebben a kategóriában. A Xiaomi támogatási oldalán megtalálható az az információ, hogy Android 12 rendszerrel érkezett meg a legelső POCO M4 5G modell, de megkapta a 13-as verziót és érkezik majd rá az Android 14 is.

 

A hátlap alá a gyártótól már megszokott módon, mivel általában minden készüléke ekkora akkumulátorral érkezik, most is egy 5000mAh kapacitású telep került a házba. A telefon támogatja a 22.5 wattos töltést, de a dobozban 18W-os adaptert mellékelnek. Ennek köszönhetően 20%-ról 70 perc alatt 100%-ra tölthetjük fel vele a telefon akkumulátorát.

 

Hátlap és kamera

A műanyag hátlap textúráltsága miatt kevésbé csúszik majd a kezünkben a telefon, a matt borítás miatt nem gyűjti az ujjlenyomatokat. A telefon összeszerelése kiváló, de ezt már megszokhattuk a Xiaomi/POCO-tól. A hátlapi kamerák egymás alatt helyezkednek el, amiből a fő szenzor egy 13 megapixeles modul. Mellette kapunk még egy 2 megapixeles portré kamerát és egy LED villanót.



A telefonban lévő 13 megapixeles fő szenzor nem nyújt sok extrát, ha a 16:9-es képarányú módot választjuk ki, a képek 4-6MB-os mérettel készülnek el. Nem szabad sokat várni a kamerától, szükségmegoldásként rendben teszi a dolgát, nappali fényviszonyok mellett vállalható képeket készít, amelyekbe kismértékben bele is nagyíthatunk, akkor sem fognak elveszni a részletek.

A képek át lettek méretezve

poco m4 5g normal

Normál és portré móddal készített fotók

poco m4 5g normal_portrait (2)

Azonban az éjszakai módtól nem vártam sokat. Ahogy vártam, a sötétben készített képek zajosak, a képélességnek nyoma sincs. Az éjszakai mód kicsit segít a képek elkészítésében, de nem hoz forradalmi változást.

poco m4 5g normal (1)

Videót maximálisan FullHD-ben rögzíthetünk. A képminőség nem a legjobb és kameramozgás közben hajlamos elmosni a kontúrokat.

 

Milyen lett a POCO M4 5G?

A MediaTek Dimensity 700 processzor a belépőszinten teljesít, a rendszersebességgel nincs gond, hacsak nem egy felsőkategóriás modellről váltunk. Az UFS2.2 tárhely jó hír, hogy az adatokat is gyorsabban írja és olvassa, mint az eMMC-s társai. Az akkuja 5000mAh kapacitású, van benne NFC is, így az érintésmentes fizetés is meg van oldva, a szoftverfrissítést pedig folyamatosan biztosítja a gyártó, tehát nem igazán lőhetünk mellé, ha emellett a készülék mellett tesszük le a voksunkat. A telefon a Gshopper-től érkezett tesztre.

POCO M4 5G mobiltelefon

 

Tedd a könyvjelzők közé az oldalunkat, hogy mindig megtaláld a friss híreket és a legjobb akciókat

Nézzétek meg az online kupontáblázatunkat is a legfrissebb akciókért

BANGGOOD REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

GEEKBUYING REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on. A Google Chrome böngésző plugin feltelepítésével pedig támogathatod a munkánkat.

Támogasd az oldalt azzal, ha Google Chrome böngészőt használsz, telepítsd fel a támogatói plugint. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat, amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek. A böngésző plugint itt találod meg

Megosztás

Hozzászólás