A hazai piacon névtelennek számító Blackview az anyacégen belül keltette életre az Oscal márkanevet, akik immár mobiltelefonokat és táblagépeket is készítenek. Ebből az új érából érkezett tesztre hozzánk már korábban az Oscal TIGER 12, hogy a premier napjára kész lehessünk a teszttel és bemutassuk, mire képes egy feltörekvő kínai gyártó.

Az Oscal TIGER 12 modellt az alsó-közép kategóriába pozícionálta a gyártó, így aki ebből a szegmensből választana készüléket, akkor a jól bejáratott MediaTek Helio G99-es processzort és 120Hz-es kijelzőt fog kapni. A bevezető akcióban, amely hamarosan indul, csak 52 ezer forintot kérnek érte,  amely árba már bele van kalkulálva az áfa/vám díj is.

Teljesen jól össze van rakva a termék doboza és a körítés is rendben van. Szerencsére nem egy sima hófehér dobozt kapunk, (ha valaki emlékszik még például a Vernee gyártó termékeire). Látszik, hogy dolgoztak a dizájnon, a kijelzőre felhelyezett fólia pedig pirospont. A dobozban kapunk egy 33 wattos töltőfejet, USB-C kábelt és még egy szilikon tokot is.

Oscal Tiger 12 teszt (1 of 3)  Oscal Tiger 12 teszt (2 of 3)

A telefon háza nem fém, hanem műanyag, de jó az anyagválasztás, így minőséginek tűnik a termék, kellemetlenül is hat a mellékelt szilikon tokkal való használat. A kamera elrendezést megpróbálták kicsit feldobni, így egy méretes kör alakú platformon található meg a 64 megapixeles fő és 2 megapixeles makró kamera. Az Oscal TIGER 12 6.78 hüvelykes kijelzőméretével a telefon nem egy kis darab, ami így a 168.5 x 76.6 x 8.35 milliméteres méretével és 198 grammos súlyával a nagyok ligájában játszik. Tok nélkül kézbe fogva keskenynek hat a kissé szögletesre szabott ház.

Oscal Tiger 12 teszt (4 of 7)

A 2460 x 1080 pixeles IPS panel képfrissítése akár 120Hz is lehet, maximális fényereje 500 nit. Nincs notch sziget, a 13 megpixeles Samsung ISOCELL 3L6 típusú szelfi kamera a kijelző felső részén kapott helyet. A 120Hz-es képfrissítéssel sima és gördülékeny a rendszer. A beállításokból kiválasztható a 60, folyamatos 120Hz és az energiatakarékos 120Hz-es használat is, ami leveszi a képfrissítést 60Hz-re, ha nincs semmilyen animáció a megjelenítőn.

Oscal Tiger 12 teszt (7 of 7)

A készülék oldalára került a SIM tálca, amire egyszerre két nano SIM kártya fér el, ami mellé egy memóriakártyát is behelyezhetünk. Ha így bővítenénk a telefon tárhelyét, akkor jó hír, hogy akár az 1TB kapacitású kártyákat is támogatja.

Oscal Tiger 12 teszt (3 of 7)



Jobboldalon a jó nyomásponttal rendelkező hangerőszabályzó és a bekapcsoló gomb kapott helyet, utóbbi multifunkciós, hiszen ez egyben egy ujjlenyomat olvasó szenzor is. A bekapcsológomb kézre áll, hogy jobb kézben tartva, a hüvelykujjunkat ráhelyezve, feloldja a telefont. Nem csak ujjlenyomat olvasó, hanem 2D-s arcfelismerés is került a szoftverbe, ami 10/6-os sikeres feloldási rátával üzemel, ez pedig nem túl kimagasló érték. Az ujjlenyomat olvasó azonban ennél megbízhatóbban üzemel 10/9-es feloldási értékével. A telefon aljára került az USB-C port, a mikrofon és a hangszóró is. Utóbbiból csak ez az egy van, a telefon tetején nincs párja, így le kell mondanunk a sztereó élményről. Ellenben maximális hangerőn sem torz, nem recseg, de nem túl kiemelkedő a hangja, mélyeken ne keressünk, magasakból sincs sok, inkább a középső tartomány az uralkodó.

Oscal Tiger 12 teszt

Oscal Tiger 12 teszt2

A hardveres alapokat a MediaTek Helio G99 adja, amely 2x ARM Cortex-A76 2.2GHz-re skálázott és 6x energiahatékony ARM Cortex-A55 2.0GHz-es maggal rendelkezik. A 6 nanométeres gyártástechnológiával készített SoC az AnTuTu 10-ben 409063 eredményt hozott.

Oscal Tiger 12 antutu

Ebben a modellben 8GB memóriát kapunk, a tárhely mérete 128GB UFS2.2 típusú egység, ami jó hatással van a sebességre. 826.51MB/s olvasási és 362.13MB/s írási sebességet nyújt. A memóriakártyás bővítésnek köszönhetően a fotókat, zenéket, filmeket a microSD kártyán tárolhatjuk.

Bekapcsolást követően az Android 13 rendszerre épülő DokeOS 4.0 felület fogad. A rendszer 25.9GB-ot foglal, a maradék tárhellyel szabadon gazdálkodhatunk. A felületnek köszönhetően a telefon részletesen testreszabható.

Oscal Tiger 12 software

Van Eszközkarbantartó, ami képes tárhelyet felszabadítani a nem használt alkalmazások és fájlok törlésével. Van játékgyorsítás és energiatakarékos mód is. Van alkalmazás fagyasztás és háttérkép letöltő app is, ám utóbbiban nem tetszett, hogy elég sűrűn dobált fel reklámokat. EasyShare fájlmegosztó, Munkaterület, ha lezárnánk az alkalmazásainkat, hogy más ne férjenek hozzá vagy duplikálnánk egy-egy appot. Előre feltelepítve érkezett a Candy Crush (ami törölhető), de szerencsére más sallangot nem hozott magával a szoftver.

Az Oscal TIGER 12 kezeli a 2.4 és 5GHz-es WiFi frekvenciákat is, amivel a gigabites netemen 321mbps letöltési sebességet értem el. Bluetooth-ból az 5.2-s verziónál tart és szerencsére van NFC is, így a telefont használhatjuk fizetéshez is. A helymeghatározáshoz használhatjuk a GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo műholdakat is. Gyorsan és pontosan navigál, nem tapasztalható jelvesztés séta és vezetés közben sem. Játékok futtatása alatt szerencsére nem melegszik fel nagyon a telefon épp csak langyos lett.

A hátlap alá egy 5000mAh kapacitású akkumulátor került, ami a mellékelt töltővel 33W teljesítménnyel látható el energiával. Ennek köszönhetően 20%-ról 45 perc alatt 100%-ra tölthettem fel vele a telefon akkumulátorát. De ha nincs sok időnk a töltésre, 15 perc alatt is majdnem 50%-ot pumpálhatunk bele az akkumulátorba.

A 64 megapixeles hátlapi kamera

Oscal Tiger 12 teszt (1 of 7)

A hátlapi kamerák egymás alatt helyezkednek el, amiből a fő szenzor egy 64 megapixeles modul, ami a Samsung (ISOCELL GW3) műhelyéből került ki. Mellette kapunk még egy 0.3 megapixeles másodlagos kamerát, ami elvileg a portré fotóknál segít be, de valódi hasznát nem láttam.

16:9-es képarányú képek 12 megapixel felbontással készülnek el 4-8mb-os mérettel. A 64 megapixeles felbontással már 21-25mb körüli méretű fájlokat készíthetünk. Kevés fény mellett teljesen mindegy melyik felbontást választjuk, semmilyen különbséget nem veszünk majd észre. Nappali fény mellett azonban már látható, hogy a 64 megapixeles képek tovább nagyíthatók, bár szemcsésedés előfordul ilyenkor, de több részlet vehető ki belőle, mint 12 megapixeles társainál. Van zoom funkció is, 2, 3 vagy 4x-es lehetőség is, de ez mind digitális nagyítás, így minőségromlással kell számoljunk.

A képek át lettek méretezve

Oscal Tiger 12 photo 3 Oscal Tiger 12 photo 4 Oscal Tiger 12 photo 2 Oscal Tiger 12 photo

Az éjszakai módtól nem szabad sokat várni, az utcai lámpák fénye mellett készült tárgyak jól kivehetők, de olajfestmény szerű képeket készít. Azonban sötétedéskor vagy kevés fény mellett, ha az éjszakai funkciót választjuk, egy kicsivel jobb képeket képes készíteni, mint a normál, 12 megapixeles fotózáskor.



Videót maximálisan FullHD-ben rögzíthetünk, a felvételek közben van képstabilizálás, de csak digitális és nem is a legjobban teszi a dolgát. Kamera fronton lett volna mit fejlesztenie a gyártónak.

 

Milyen lett az Oscal TIGER 12?

A design egyértelműen előnyére vált a telefonnak. A 120Hz-es IPS panel a kötelezőket hozza, tárhely és memória fronton nem lesz panaszunk és a Helio G99 CPU bár nem egy erőgép, de kellő sebességgel mozgatja az alkalmazásokat. Nem is nagyon találkoztam akadással a rendszer használata közben. Az akkumulátor szűkösen kibír két napot. A kamera képes óriási pixelekkel készült képeket készíteni, de ezért nem jár a piros pont, sokkal jobban is meg lehetett volna oldani a fotózást. A dual SIM támogatás jó dolog, a GPS jól működik és NFC is van, ha elektronikus fizetést használnánk. Az Oscal TIGER 12 promóciója hamarosan indul, érdemes megnézni az oldalon a visszaszámlálót, hiszen az 52 ezer forintos árával és hiányosságaival is jó vétel ezért a pénzért. Az Android 13-ra épülő DokeOS 4.0 egyelőre még nem kapott újabb frissítést, mióta a telefon nálam van, de ezt nem is lehetne megmondani, hogy az Oscal milyen sűrűn fog frissítéseket kiadni a készülékhez.

Oscal TIGER 12 mobiltelefon

 

Tedd a könyvjelzők közé az oldalunkat, hogy mindig megtaláld a friss híreket és a legjobb akciókat

Nézzétek meg az online kupontáblázatunkat is a legfrissebb akciókért

BANGGOOD REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

GEEKBUYING REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on. A Google Chrome böngésző plugin feltelepítésével pedig támogathatod a munkánkat.

Támogasd az oldalt azzal, ha Google Chrome böngészőt használsz, telepítsd fel a támogatói plugint. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat, amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek. A böngésző plugint itt találod meg

Köszönjük, hogy támogatod az oldalt!

Megosztás

Hozzászólás