Kipróbáltuk a DERE T30 Pro laptopot, ami egyszerre táblagép is. A 2 az 1-ben funkciót jól ugrotta meg a gyártó, hiszen a billentyűzetes tok remek. Így táblagép módban nem csak szórakozásra, hanem laptopként munkára is használható, amivel egy eszközben kapunk két funkciót. Külön pozitívum, hogy USB-C porton keresztül is tölthető, amely funkciót sok gyártó még most sem épít bele az eszközeibe.
Egy méretes dobozban a táblagép, egy másikban pedig a Magic Keyboard szerű billentyűzet érkezett meg. Belül kellő védelemmel, szivacsos belsővel megtámogatva érkezett a tablet. A dobozt kinyitva egy leírást és a gyártó által mellékelt kiegészítőt kapjuk, hogy a lehető legkönnyebb legyen a gép első használatba vétele. Az angol gombkiosztás miatt öt darab matricát mellékeltek orosz, spanyol, francia, német és olasz gombkiosztással ellátva. A három csere fejjel rendelkező 36 wattos töltőre európai szabványú feltétet is felhelyezhetünk, ami 100-240V között használható, hogy ha külföldre utazunk, akkor is könnyedén használhatjuk az adaptert, csak a fejet kell kicserélni rajta. Nagy szerencse, hogy nem feltétlenül kell ezt használni, mert USB-C portról is feltölthető a gép akkumulátora, amiért jár a piros pont a DERE-nek.
A táblagép megjelenését feldobja az általam választott modell zöld színe (visszafogott, fekete színben is rendelhető), amivel a tok is harmonizál. A zöld tokban lévő fehér billentyűzet gombok odavonzzák a tekinteteket. anyaghasználatot tekintve mindenhol műanyagot kapunk, ami nem ad prémium érzetet, de ezt bőven ellensúlyozza az a színvilág, amivel a DERE dolgozott. A tok külső felülete finom tapintású, a billentyűzet körüli borítás matt hatású, csúszásmentes bevonattal operál. Az összeszereléssel nincs gond, a műanyag illesztések között nincsenek nagy hézagok. Kihajtva 120 fokos dőlésszögben használhatjuk és, mint minden laptopnál, ha működés közben lecsukjuk, alvó módba lép a gép.
A DERE T30 Pro mérete 290 × 210 × 10 milliméter, súlya 925 gramm, azonban ez csak a táblagép méret. Ha feltesszük a billentyűzetet, akkor máris 292 x 225 x 22 milliméteresre hízik és a súlya 1885 grammra nő. A 13 colos kijelzőméretével ez egy óriási táblagép, amin szerencsére csatlakozó fronton nem spórolt a gyártó, így baloldalán két darab USB3.0 portot és fülhallgató csatlakozót, jobboldalán tápcsatlakozót, két USB-C portot (az egyiken keresztül a táblagép tölthető) és microSD olvasót kapott.
DERE felirattal sehol sem találkozunk. A táblagépet fektetett módban használva, a tetején találjuk a bekapcsoló és hangerőszabályzó gombokat, amik tablet és PC módban is kézre állnak. Hátul a réz színű, billentyűzettel kommunikáló érintkező figyel, aminek köszönhetően nem Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál a tablet a klaviatúrával, bár a gyártó ezt írja a leírásában. Erről a csatlakozóról táplálja a tablet a kikapcsolható, illetve három fényerősséggel beállítható billentyűzet háttérvilágítást is.
A gép billentyűzete szigetes elrendezést kapott. A laptop kis mérete miatt nem találunk numerikus gombokat, de teljes méretűek és jó a nyomáspontjuk. A klaviatúra angol kiosztású, a hosszú „í” betű így csak billentyűkombinációval (Alt+J) érhető el vagy egy külső programmal beállítható bármely CTRL vagy SHIFT gombra. A gombok 1.3 milliméteres úton járnak, nem lötyögnek, nem ragadnak be és nem akadnak meg, illetve nem süllyed be a klaviatúra sem, ha erőnk teljében püfölni szeretnénk. A touchpad jól használható, ismeri a két és háromujjas gesztusokat is, a jobb és bal klikk határozottan kattan.
A tok fedele kellően erősen záródik, egy kézzel felnyitni nem könnyű feladat. A DERE T30 Pro előnye, hogy táblagép voltából adódóan a 13 colos kijelző érintésérzékeny, amihez egy USB-C porton tölthető tollat is (DERE D-Pencil) mellékelnek, ami Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál, így rajzokat vagy jegyzeteket is készíthetünk. Bár csak egyetlen nyomásponttal rendelkezik, de ez is több, mint a semmi. A Smart PogoPin Magnetic Keyboard erősen tartja a tabletet, eltávolítani is nehéz a tokról, de cserébe felhelyezéskor azonnal a helyére ugrik, hogy a csatlakozó rész illeszkedjen a két eszközön és az érintésérzékeny kijelzőt a billentyűzet mellett is használhatjuk.
A 16:10-es képarányú megjelenítő 2160x 1440 pixeles IPS panelt használ, amely jó betekintési szögekkel rendelkezik. Felette az 5 megapixeles kamera kapott helyet, hátul pedig 8 megapixeles optikát találunk.
A hangszórók a tablet két oldalán kaptak helyet, nem kiemelkedő minőségűek, de filmezésre, Skype csevegésre, munka közbeni zenehallgatásra tökéletesen elegendő. Minden másra ott van a fülhallgató csatlakozó vagy használhatunk Bluetooth füleseket is.
A nagy próba
A gépben egy Intel Celeron N5095 típusú processzor teljesít szolgálatot. A 10 nanométeres gyártástechnológiával készült 4 magos CPU alap órajele 2GHz-től 2.9GHz-ig emelkedhet. A processzor 4MB cache-el rendelkezik, TDP-je 15W. Emiatt már nem a passzív hűtés mellett tették le a voksukat a mérnökök, hanem ventilátor szolgáltatja a hűtéshez szükséges légmennyiséget. A processzor mellé 16GB LDDR4 2933MHz memóriát kapunk, ami több mint elegendő. RAM bővítésre nincs lehetőségünk, hiszen ez az alaplapra van forrasztva, de a 16GB egy ilyen kis gép esetén sosem fog betelni. A grafikus megjelenítésért a DirectX 12 kompatibilis Intel UHD Graphics felel.
Ha hosszan megnyomjuk a billentyűzet jobboldalán található bekapcsoló gombot, a DERE logós töltőképernyő után nem sokkal később a Windows-ban találjuk magunkat, ami alapesetben angol nyelvvel rendelkezik. A Windows Update-ből beállítottam, hogy magyar lokalizációt és magyar nyelvet szeretnék. Letöltöttem a nyelvi csomagot, a gépet újraindítottam és már meg is volt a magyar nyelvű felület. Megtalálta a legújabb Windows frissítéseket, így az eredeti licensszel rendelkező Windows 11 Pro verzió máris naprakész volt.
Az első bekapcsolást követően 438GB hely maradt szabadon az 512GB-os SSD-n. Ha nagyon megszorulnánk a tárhelyet tekintve, akkor a legjobb megoldás egy microSD kártya használata a filmek, képek tárolásához. Ezek után természetesen arra is kíváncsi voltam, hogy ha már ekkora erő lapul a kis gépben, mit tudna játék közben. Mivel a YEPO és Chuwi gépét is a DIRT 3 programmal próbáltam ki, így ez jó referenciának tűnt egy hasonlóan kis teljesítményű gép esetében is. 1366×768 pixeles felbontáson, LOW beállításokon átlagban 84, minimum 40FPS-t mért a program benchmarkja.
Kipróbáltam a régi, de a mai napig imádott Grand Theft Auto III játékot is, ahol 85FPS-t mértem 1366×768 pixeles felbontáson, 1920×1200 pixelen 50FPS volt a képkockaszám.
Ezután jött a gép SSD meghajtójának mérése hiszen, ha egy fürge gépet akarunk, akkor ahhoz az kell, hogy az adatok olvasása és írása is gyorsan történjen. A CrystalDiskMark-ban 548.11MB/s olvasási és 461.21MB/s írási sebességet ért el, ami jó tempó egy ilyen kis gépet tekintve.
A rendszer jól megy a kis gépen, legalábbis azok az alkalmazások, amiket használnánk a mindennapokban. A Word és Excel indítása is csak pár másodperc és már használhatjuk is őket. A Chrome böngésző nem fogyasztja el a memóriát a 16GB-nak köszönhetően és sokkal jobban választás volt az Intel Celeron N5095 CPU, mint a DERE 14-ben látott processzor. Ezáltal a rendszer sokkal jobban használható, nem akad ki a CPU a háttérfolyamatoktól, köszönhető a magasabb órajelnek és a 4 magnak.
Elindítottam az Aida stresszteszt mérését is, amivel körülbelül 5 percig nyúztam a gépet, mert 65 Celsius foknál nem ment feljebb a CPU hőmérséklete. Throttling nincs, a ventilátor nem engedi feljebb emelkedni a hőmérsékletet.
A Geekbench 493/1437 pontot adott a kis szerkezetre, a Cinebench pedig 25.95FPS és 346cb értékkel jutalmazott. A PCMARK10 által 2216 pont volt a mért eredmény.
CHUWI HeroBook Air | DERE R14 | DERE T30 Pro | |
CPU | Intel Celeron N4020 | Intel Celeron N4500 | Intel Celeron N5095 |
RAM | 4GB | 12GB | 16GB |
SSD | 128GB SSD | 512GB SSD | 512GB SSD |
Geekbench | 447/821 | 470/670 | 493/1437 |
PCMARK10 | – | 1710 | 2116 |
Dirt 3 1366×768 LOW Minimum FPS | 29 FPS | 27FPS | 40 FPS |
GTA III 1920×1200 | – | 37FPS | 50 FPS |
A gépben 2.4GHz-es és 5GHz-es WiFi-t is találunk, amivel a magasabb frekvencián 337Mbps tempót mértem, ami letöltésre, 1080p, de 4K YouTube videónézésre is elegendő, hiszen ezeket a nagyfelbontású YouTube videókat is viszi a kis gép, bár a kis kijelzőn teljesen felesleges a 4K tartalom megjelenítése. A feltöltésem a szolgáltató limitációja miatt 25Mbps-re van korlátozva, így ezt tudtam csak kimaxolni. Természetesen a kékfogas kapcsolat sem maradt le, így Bluetooth-ból a 4.2-es kapcsolat típust ismeri.
Akkumulátor
Egy kisméretű laptopnak, aminek a fő funkciója, hogy utazás közben tudjunk rajta dolgozni, szinte elengedhetetlen alapeleme az üzemidő. A 33 wattos töltésnek köszönhetően az akkumulátort 2 óra alatt lehet feltölteni. A gyártói adatok szerint átlagos használat mellet 6 órányi időre elegendő az akkumulátor kapacitás.
Milyen lett a DERE T30 Pro?
A kínai 2 az 1-ben tablet/laptop szegmensben az egyik legjobb. Remek dolog az SSD és a 16GB memória. A CPU elegendő a legtöbb munkára, a billentyűzetet leválasztva a táblagép a kanapén fekve is használható az érintésérzékeny kijelzőjének köszönhetően. Ez egy olyan gép lett, amivel két eszközt tudunk kiváltani és nem kell külön táblagépet vásárolni egy kisméretű laptop mellé. A DERE T30 Pro fekete és zöld színben, 16GB/512GB és 16GB/1TB méretben vásárolható meg európai raktárból, aminek köszönhetően áfa/vámmentesen kapjuk meg a gépet, ingyenes szállítással, extra költségek nélkül.
DERE T30 Pro 16GB/512GB
🔹Kupon:7AH1NFNS
🔹Kupon:7AH1BSOA
További laptopok és táblagépek
Tedd a könyvjelzők közé az oldalunkat, hogy mindig megtaláld a friss híreket és a legjobb akciókat
Nézzétek meg az online kupontáblázatunkat is a legfrissebb akciókért
BANGGOOD REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE
GEEKBUYING REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE
További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on. A Google Chrome böngésző plugin feltelepítésével pedig támogathatod a munkánkat.
Támogasd az oldalt azzal, ha Google Chrome böngészőt használsz, telepítsd fel a támogatói plugint. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat, amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek. A böngésző plugint itt találod meg