Akik kicsit is járatosak mobiltelefon témában, biztosan hallottak már a POCO márkáról és a tavalyi évben megjelent POCO M3 modellről. A Xiaomi jól megkavarta a mobiltelefonok állóvizét, aminek új tagja a POCO olcsó mobiltelefonjával lett teljes, amiből most megérkezett a POCO M3 Pro 5G modell, ami nem csak egy ráncfelvarrott verzió hanem egy teljesen új készüléknek tekinthető.

Ahogyan a POCO X3 (POCO X3 Pro teszt), úgy a POCO M3 is megkapta az utódját, ami alacsony áron kínál Dimensity 700 processzort, 5G támogatást, 4 vagy akár 6 GB memóriát és 90Hz-es kijelzőt.

POCO M3 Pro 5G 4GB/64GB

POCO M3 Pro 5G 6GB/128GB

A POCO sárga doboza szokás szerint minden kiegészítőt tartalmaz, amire szükségünk lehet a telefon használatba vételhez. A kijelzővédő fólia már a telefonon csücsül, de még telefont védő szilikon tokot sem kell vásárolnunk, ez mind a csomag részét képezi. Azonban a mellékelt adapter csak 22.5W teljesítményre képes, a Redmi Note 10 33 wattos töltőjével szemben.

POCO M3 Pro (9 of 12)

poco m3 pro box

A 6.5 colos IPS kijelző miatt a telefon nem a kisméretű mobilok ligájában játszik. 16.1 x 7.53 x 0.82 centiméteres méretekkel és könnyű, 190 grammos súllyal rendelkezik. Az IPS panelnek köszönhetően a betekintési szögek jók, persze a feketék nem AMOLED minőségűek.

POCO M3 Pro (1 of 12)

Az összeszerelés a gyártótól megszokott módon példás, bár anyaghasználat terén nem a felsőkategóriába sorolandó. A nagyméretű, 2400 x 1080 pixel felbontású kijelzőt Gorilla Glass üveg védi a karcoktól. Az oldalak fémből készültek, a hátlap pedig plasztikból, ami ujjlenyomat mágnesént funkcionál. De ha már tokot is kapunk, használjuk azt. A telefon büszkén hirdeti, hogy nem egy Xiaomi ihlette készülékről van szó, hanem a POCO dizájnolta meg, akik így egy kicsit feldobták az amúgy unalmasnak tűnő kamera triumvirátust, a fekete sávval leválasztott kamera szigettel. De ez a kamerasziget legfeltűnőbben a kék és sárga modellen sokkal jobban néz ki, mint a én fekete verziómon.

Notch sziget nincs, ezt már rég elfelejtette a Xiaomi. A kijelző felső részében találjuk a 8 megapixeles szelfi kamerát. A kijelző oldalai lekerekítettek és szerencsére a kávák sem túl vastagok. A baloldalon a SIM kártya foglalatot találjuk, ahova a nano SIM és egy másik SIM vagy egy memóriakártya helyezhető, így a 64GB-os modellt választva is lehetőség van a képeink és videóink microSD-n való tárolásának.

A készülék jobboldalán a hangerőszabályzót és az ujjlenyomat olvasó szenzort találjuk, ami az oldalsó részen egy kis bemélyedésben kapott helyet, akárcsak a POCO X3 Pro modellen is, hogy akár csukott szemmel is kitapintható legyen. Ez nem csak biometrikus szenzor, hanem egy fizikai gomb is, amivel be/ki kapcsolhatjuk a telefont vagy feléleszthetjük/lezárhatjuk vele a kijelzőt.

poco m3 pro sides

A felső élre is került mikrofon, hogy kiszűrje a környezeti zajokat és itt található a 3.5 milliméteres jack csatlakozó is.  Mellettük pedig egy infra port is elfért, így lehetőség van a televízió, klíma vagy bármilyen más eszköz vezérlésére a távirányító helyett. Alul s töltésre szolgáló Type-C port, mikrofon és hangszóró került. Hangereje nagy, nem torzít, de azért nincs olyan minőségi szinten, hogy basszusok is előtörjenek belőle.

POCO M3 Pro (8 of 12)

A hardveres alapokat a 7 nanométeres gyártástechnológiával készült, MediaTek Dimensity 700 adja. A 8 magos processzor legerősebb ARM Cortex-A76 magja 2.2GHz-en jár, a többi kisebb fogyasztású pedig 2.0GHz-en képes ketyegni. A grafikus feladatokat az ARM Mali-G57 MP2-re bízták, így a hardvert nézve nem lesz gondja egy alkalmazás vagy nagy erőforrást igénylő játékokkal sem.

Kezdésként lefuttattam az AnTuTu benchmarkot, amiben a POCO M3 Pro 5G 328005 pontot ért el, ez pedig nem semmi teljesítmény egy ilyen alacsony árú eszköztől. Mivel az új CPU 7 nanométere készült, melegedést nem is nagyon tapasztaltam. Meglepetésemre a 3D Mark és a GFX Bench alkalmazás nem futott le hálózati hibára hivatkozva. Az Android rendszer kellő sebességgel használható több alkalmazás párhuzamos futtatása mellett is. Hosszabb ideig tartó, nagyfelbontású játékok esetén, hosszú távon is csak langyos volt a készülék, forró sosem lett. Nincs olyan játék, ami ne futna el az eszközön. A PUBG Mobile HD felbontásban is játszható volt úgy, hogy maximumra állítottam a frame rate-et is. Az Asphalt 9 is HIGH beállítást kapott, ez is gyönyörűen futott. De a rendszersebesség nem csak ezen múlik, hanem a 6GB LPDDR4 memórián és az UFS2.2 tárolón is, ami kellő sebességgel képes továbbítani feldolgozásra az adatokat.

POCO M3 Pro realme 8 Pro Xiaomi Redmi Note 10
Processzor MediaTek Dimensity 700 Snapdragon 720G Snapdragon 678
Kijelző felbontása 2400 x 1080 2400 x 1080 2400 x 1080
Antutu 328005 384940 271750
3D Mark Slingshot Extreme Nem futott le 2464/3235/Total 2602 1281/3152/Total 1476
GFX Bench T-rex FPS Nem futott le 61 FPS 42 FPS
GFX Bench Car Chase FPS Nem futott le 16FPS 8 FPS
GFX Bench Aztec Ruins OpenGL (Hight Tier) Nem futott le 11 FPS 5.6 FPS
GFX Bench Aztec Ruins Vulkan (Hight Tier) Nem futott le 11 FPS 5.4 FPS
Geekbench 4.0 Bench Single Core/Multi Core 560/1761 570/1685 535/1587
AndroBench Sequential Read 953.04 MB/s 511.85MB/s 476.27Mb/s
AndroBench Sequential Write 484.81 MB/s 196.42MB/s 225.91Mb/s

 

A POCO M3 Pro 5G kijelzője 90Hz-es képfrissítésre is képes. A menüből beállítható a 60 vagy 90Hz-es mód is. Bár a panel nem 120Hz-es, mint például az X3 Pro-ban, de egy olyan fluid rendszert kapunk, hogy szinte már furcsa visszaállni a jól megszokott 60Hz-es képfrissítésre.

Az Android 11 rendszeren (MIUI 12.0.8 alapokon) természetesen a magyar felület is választható, köszönhető a Global Version kiadásnak. Ennek hála pedig a hazai 4G és 5G hálózatokat is támogatja a készülék. A telefonon a POCO launcher kapott helyet, van sötét módot is, a Xiaomi-tól megismert rendszernek köszönhetően az OS részletesen testre szabható.

Az első bekapcsolást követően a 128GB-os adattárolóból csak 18.3GB-ot foglalt le a rendszer, a többivel szabadon gazdálkodhatunk. Van Bluetooth 5.1, 2.4 és 5GHz-es WiFi is, amivel 271mbps letöltési sebességet sikerült elérnem a gigabites itthoni netemen. Helymeghatározáshoz a GPS, Glonass, Beidou műholdakat is képes használni, amivel tökéletesen képes navigálni.

POCO M3 Pro 5G kamera

POCO M3 Pro (2 of 12)

A hátlapi kameraszigeten három kamerát kapunk, mellettük sorban a negyedik a LED villanó. Kiegészítésként elöl és hátul is kapott fényérzékelőt. A 48 megapixeles fő kameraszenzor a Sony IMX582 Exmor RS, ami a drágább POCO X3 Pro-ban is szerepelt. Ezt egészíti ki egy 2+2 megapixeles portré és makró kamera. A POCO úgy gondolta, hogy ebből a modellből kihagyják a nagylátószögű kamerát.

A normál felvételek 4:3 képarányban 12 megapixel felbontásúak és képek nappali fényviszonyok mellett tökéletesen vállalhatók. 16:9-es képarányban 9 megapixeles felbontással fotózhatunk. A fákkal, bokrokkal borított részen szerencsére a felhők is jól látszanak, nem mossa el a szoftver egy nagy tintapacaként. Jól kivehetők a körvonalak is, ami jó hír. Azonban az erdőben beljebb sétálva már túlságosan megemeli a fényerősséget, hogy jól láthatóvá tegye a részleteket, aminek köszönhetően, ahol a napsugár földet ér az amúgy sötétebb lombok között, az a rész hajlamos kiégni. Azonban a vonalélességgel nincs baj és kromatikus aberrációból sem sokat fedezhetünk fel. A kontrasztos színekhez szokott szemnek talán túl fakók is lehetnek például az erdőben készített képek.

Van 48 megapixeles mód is, ami 4:3 arányú képet enged készíteni. Ha fontos a részletgazdagság megőrzése, akkor csakis ezzel fotózzunk. De a nagy felbontásnak megvan az ára, mert az így elkészített képes simán beleharapnak a 18-19 megabájtos méretbe is.

A képek át lettek méretezve, ide kattintva megnézheted őket eredeti méretükben

A portré fotót a fa törzséről egész jól elkapta. Akik szemfülesek, azok az ágak szélein észrevehetik, hogy a síkban pár centiméter távolságban lévő tárgyakon nem volt egyértelmű a szoftvernek a homályosítás, de a fő kompozíciót jól elkapta.

A Xiaomi nem erőltette a 4K videófelbontást, ami nem a mobilgyártó hibája, a Dimensity 700-at nem készítették fel erre, így videót maximálisan 1080p-ben rögzíthetünk 30fps mellett. Emellett pedig elérhető az elektronikus képstabilizálás is. Lassított felvétel nincs, a gyári kamera alkalmazással ez kimaradt a repertoárból.

A hátlap alá egy 5000mAh kapacitású akkumulátor került, amihez egy 22.5W teljesítményű töltőadaptert mellékelnek. Ez kevésnek tűnhet a Redmi Note 10 mobil 33 wattos adapterével szemben, így az akkumulátor feltöltéséhez bő két órára van szükség. Szerencsére 2 napig is elég ez a kapacitás, így nem kell naponta a töltőre raknunk a telefont.

Milyen lett a POCO M3 Pro 5G?

Méltó utódja lett a POCO M3-nak, ami a bevezetőben említett 90Hz-es kijelzővel, erősebb processzorral és 5G támogatással hívja fel magára a figyelmet. Ennek köszönhetően tökéletesen illik a Redmi Note 10 mellé. A POCO megint egy remek árú középkategóriás modellt hozott, MediaTek alapokra építve.

A 4/64GB-os modell 179.99$, 62 ezer forintos árcéduláját nézve nem aggathatjuk rá a drága jelzőt. Aki egy 6/128GB-os modellt szeretne választani, mint ami nálunk is járt, azoknak 70 ezer forintot kell otthagyniuk a virtuális kasszáknál, ami nem nagy költség a több memóriát és kétszer akkora tárhelyet nézve.

POCO M3 Pro 5G 4GB/64GB

POCO M3 Pro 5G 6GB/128GB

A goboo.com weboldalnak köszönhetően, mindkét modell európai raktárból rendelhető meg, így az én példányom is 5 munkanap alatt már a kezemben volt

 

BaNGGOOD REGISZTRÁCIÓ ÉS RENDELÉS MENETE

Telepítsd az asztali Chrome böngésződ alá a plugit és támogass minket úgy, hogy ehhez semmi egyebet nem kell tenned, csak vásárláshoz nem a mobiltelefonodról, hanem a PC-ről vásárolsz. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat. Amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek.

További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on.

Köszönjük, hogy támogatod az oldalt!

Megosztás

Hozzászólás