A Realme 8 Pro 108 megapixeles hátlapi kamerájának felbontását és a SuperDart 50 wattos töltésére gondolva azonnal azt érezhetjük, hogy ez az a telefon, ami kell nekünk. A gyártó nem a felsőkategóriába szánta az AMOLED kijelzős modelljét, de a Snapdragon 720G processzor és a 8GB memória nem csak élhetővé, hanem kellően gyorssá és igazán szerethetővé teszi a telefont.

A realme 8 Pro telefont az AliExpress-en, spanyolországi raktárból itt találod meg

https://www.nezdmitrendelsz.hu/wp-content/uploads/2021/05/realme-8-pro_-13.jpg

A Realme 8 Pro vékony és könnyű lett, de a 6.4 colos méretű kijelzőjének köszönhetően még mindig a tepsi méretű mobiltelefonok ligájában játszik. Az oldalsó keret fémből készült, a polikarbonát hátlap szerencsére nem sima fényes felületű, így a csomagban mellékelt szilikon tok nélkül sem csúszik a kezünkből. A hátul található felirat ízlés kérdése, valakinek tetszik, valakinek nem. Véleményem szerint amúgy is mindenki tokban fogja hordani a telefont, így akinek nem jön be a fényes szöveg, azok is csak akkor fognak találkozni vele, ha épp SIM kártyát cserélnének a telefonjukban. Az összeszerelési minőség tökéletes, a jobboldalra megálmodott hangerőszabályzó és be/ki kapcsoló gombok halkan kattannak.

realme 8 pro_-3

A baloldalra csak a SIM tálca került, ami két nano SIM és egy microSD memóriakártyát képes fogadni. Felül, egyedül árvátlankodik a másodlagos beszélgetési mikrofon. Itt nem találunk hangszórókat, hogy sztereó hangzást kapjunk, úgy látszik ez már nem fért bele a büdzsébe. De van más pozitívum, amivel a realme 8 Pro képes kompenzálni ezt a kihagyott ziccert.

realme 8 pro_-6

Alulra került a hangszóró, a Type-C port, mikrofon és a 3.5 milliméteres fülhallgató csatlakozó, hogy a vezetékes fülhallgatóinkat is használhassuk.

realme 8 pro_-4

Hátul találjuk a telefon egyik erényének számító, tűzhelylap elrendezésű kamerarendszert, amiből a fő szenzor egy 108 megapixeles optika. Mellette egy 8 megapixeles nagylátószögű, 2 megapixeles makró, 2 megapixeles fekete-fehér szenzor és LED villanó kapott helyet.

A csomagban egy szilikon tokot, Type-C kábelt és a már említett 65W-os SuperDart töltőadaptert kapjuk.

realme 8 pro_-14

A készülék házán nem találunk ujjlenyomat olvasót, mert ezt az optikai szenzort a 6.4 colos 2400 x 1080 pixel felbontású AMOLED kijelzőbe építették be. A megjelenítőt, a karcoktól a Corning Gorilla Glass 3 üvege védi, a képfrissítése elmarad a Redmi Note 10 Pro 90Hz-étől, itt csak egy 60 hertzes panelt kapunk, ami 180Hz-es érintésérzékeléssel rendelkezik. A 20:9-es képaránnyal rendelkező AMOLED panelnek köszönhetően éjfeketéket és kontrasztos színeket kapunk és van Always on Display mód is. A panel által megjelenített tartalom napfényben is jól látható. Nincs notch sziget, a 16 megapixeles előlapi kamera a kijelző bal felső részén helyezkedik el.

A realme 8 Pro hardveres alapját a Qualcomm Snapdragon 720G processzor adja, ami összesen 8, Cortex A76 és A55 magokkal operál, a maximális órajel 2.3Ghz. A sokak által ismert AnTuTu benchmarkban 384940 pontszámra képes. A 8 GB mennyiségű memória több, mint elegendő, a telefonnal hosszú távú kapcsolatra tervezve sem lesz kevés ez a mennyiség. Ahogyan a 128GB-os tároló sem elhanyagolható, ami UFS2.1 tárhellyel operál. Ha képeinket vagy zenéinket microSD kártyán szeretjük tárolni, jó hír, hogy a két SIM kártya mellé még egy memóriakártya is elfér a tálcán.

realme 8 pro antutu

realme 8 Pro Xiaomi Redmi Note 10 POCO F3
Processzor Snapdragon 720G Snapdragon 678 Snapdragon 870
Kijelző felbontása 2400 x 1080 2400 x 1080 2400 x 1080
Antutu 384940 271750 681414
3D Mark Slingshot Extreme 2464/3235/Total 2602 1281/3152/Total 1476
GFX Bench T-rex FPS 61 FPS 42 FPS 121 FPS
GFX Bench Car Chase FPS 16FPS 8 FPS 49 FPS
GFX Bench Aztec Ruins OpenGL (Hight Tier) 11 FPS 5.6 FPS 33 FPS
GFX Bench Aztec Ruins Vulkan (Hight Tier) 11 FPS 5.4 FPS 31 FPS
Geekbench 4.0 Bench Single Core/Multi Core 570/1685 535/1587 997/3168
AndroBench Sequential Read 511.85MB/s 476.27Mb/s 1388.11MB/s
AndroBench Sequential Write 196.42MB/s 225.91Mb/s 676.14MB/s

 

A 720G nem egy csúcskategóriás CPU, de a mindennapi feladatokra tökéltesen elegendő. Akár tartalomfogyasztásra, akár játékra használnánk. A realme 8 Pro szoftvere számomra olyan, mintha a Xiaomi féle MIUI-t keverték volna a OnePlus OxygenOS felületével. Ami nem is annyira meglepő, hiszen a realme márka a BBK Electronics Corporation alá tartozik, akiknek az OPPO, VIVO és a már említett OnePlus telefonokat is köszönhetjük. Az Android 11 alapokra épülő realme UI 2.0 részletesen tesztreszabható. Csak egy hete van nálam a tesztkészülék, de máris kapott egy méretes szoftverfrissítést, amivel a rendszer már a 2021. április 5-i biztonsági frissítéssel rendelkezik.

 

realme 8 pro menu

A játékokkal gond nélkül elboldogul, legyen az az Asphalt 9, Call of Duty vagy a PUBG.

A 128GB méretű tárolóból az első bekapcsolást követően csak 16.1GB-ot foglal le a rendszer, a többivel szabadon gazdálkodhatunk. A telefon használata közben szerencsére nem találkoztam dadogásokkal, a Snapdragon 720G kellő mértékű sebességet biztosít. Van alkalmazásmenü, a realme UI-nak köszönhetően olyan részletességgel szabható testre a rendszer, hogy teljesen a saját ízvilágunk szerint módosíthatjuk. Lehetőségünk van az értesítési panel ikonjainak stílusát, de az alkalmazásaink ikonjainak megjelenését is megváltoztatni.

Van dupla koppos kijelző ébresztés és lekapcsolás, de az AMOLED panel felébreszthető a telefon felemelésével is. Az ikonok oszlop és sorainak számát is változtathatjuk, hogy egy oldalon mekkora méretben és hány ikon kaphasson helyet. A részletesen testreszabható szoftvernek hála a felső értesítési sávon megjeleníthető az akkumulátor százalékos kijelzése és az adathasználat is. Van alvókapszula is, amivel az előre beállított időszakban korlátozza az alkalmazások használatát.

A biztonság résznél beállítható az arcalapú feloldás, ami egyszerűen, a kijelző felélesztésével azonnal felismeri az arcunkat. Természetesen kellő mennyiségű fény szükséges hozzá, hogy a kamera felismerjen bennünket. Itt olyan opciót is találunk, hogy csak akkor oldja fel a kijelzőt, ha nyitva van a szemünk. Ez akkor jöhet hól, ha épp 1000000-ból egyszer, valaki úgy szeretné feloldani a telefonunkat, hogy alvás közben az arcunk közelébe helyezi. Ezt azért még kicsit reszelhetné a gyártó, mert csukott szemmel is simán feloldható a kijelző.

realme 8 pro display

Másik megoldásként itt van nekünk az ujjlenyomat olvasó szenzor, amit a kijelző alsó részébe építettek be. Ha a kijelzőt felélesztettük, az alsó részre helyezve az ujjunkat, körülbelül csak 0.5 másodperc kell, hogy feloldhassuk a készüléket és ez kikapcsolt kijelző mellett is 1 másodpercen belül van. Az ujjlenyomat olvasó rendben teszi a dolgát, nem nagyon fordult elő olyan, hogy nem ismerte volna fel az ujjlenyomatomat. Azonban a biometrikus azonosításnál a telefon fifikás, hiszen nem engedi ugyanazt a mintát még egyszer rögzíteni. Az arcalapú feloldásnál az előlapi kamera gyűrűje körüli animációt akár le is hagyhatta volna a gyártó, hiszen lehet ez sok embernek fel sem tűnik, de jól néz ki és jó dolog, hogy még erre is gondoltak. Az ujjlenyomat olvasó grafikájának mintáját is a saját ízlésünk szerint választhatjuk ki.

realme 8 pro biztonság

Adatkapcsolati fronton van 4G, ami a hazai B20 hálózatot is támogatja. Az 5G azonban kimaradt, ezt a hálózatot nem kezeli a realme 8 Pro. Van bluetooth 5.0LE és 2.4 és 5GHz-es frekvenciát támogató WiFi is, amivel 297MB/s letöltési sebességet tudtam elérni. A helymeghatározáshoz a GPS, GLONASS, Beidou műholdakat képes használni. Gyorsan talál jelet, a pozícióját stabilan tartja, navigálásra tökéletesen alkalmas.

realme 8 pro wifi

A realme 8 pro egyik húzóereje a 4500mAh kapacitású akkumulátora, amihez a gyártó egy átlagon felüli töltőadaptert mellékel. A telefon képes akár az 50W-os töltésre is, a mellékelt európai szabványú adapter 65W-os gyorstöltést tud. Aki most kezdene el szomorkodni, hogy hova tűnt 15 watt, azok megnyugodhatnak, hiszen a SuperDart töltésnek köszönhetően a telefonba 50 százalékot pakolhatunk bele mindössze 17 perc alatt, a teljes kapacitásig is csak 47 percre van szüksége. Ha nem pörgetjük a telefont egész nap, akkor 2 napot is kihozhatunk belőle, de a gyorstöltésnek köszönhetően nem kell órákig az adapteren pihentetni a 8 Pro-t. Elég csak egy gyors reggeli a töltés közben és máris egy egész napra elegendő energiával láthatjuk el az akkumulátort.

A bevezetőben említett előnye a társakkal szemben az a Samsung ISOCELL szenzoros, S5KHM2 típusú 108 megapixeles optika, ami a Redmi Note 10 Pro-ban is helyet kapott. Emellé kapunk még egy 119 fokos látószöggel rendelkező 8 megapixeles optikát, 2 megapixeles makró és 2 megapixeles felbontású fekete-fehér kamerát.

realme 8 pro

A kamerával alapesetben 12 megapixeles képeket készíthetünk, amik így körülbelül 4-5 megabájt méretűek lesznek. A 108 megapixeles módra váltva máris könnyedén beleharaphatunk a 20-30 megabájtos fotókba. Ez akkor jöhet jól, amikor szeretnénk, hogy a kép részletgazdag legyen, ha belenagyítva is szeretnénk minél több tartalmat megjeleníteni.

A képek át lettek méretezve, az eredeti fotókat itt találod

Az alapértelmezett beállításokkal készített képek megfelelők, nem nagyon találtam bennük kivetnivalót. Kicsit talán a megszokotthoz képest sötétebbek. A portré mód, amit itt álló módnak neveznek, jól működik. Ügyesen találja meg a szoftver a középpontba helyezett tárgyat, hogy nem csak egy sima kör alakú bokeh effektet illeszt rá, mint amiket az olcsó mobiloknál látni. A kép aljától a tetejéig érő fa törzse is teljes egészében jól kivehető, csak az oldalain kezdi el mosni a részleteket, hogy a háttér teljesen homályos legyen.

A nagylátószögű kamera jó dolog, de a képekbe belenagyítva azért már előjön az olajfestmény szerű minta. A nagylátószög jól működik, bár itt a halszemoptikának köszönhetően már torzul a kép, hogy meglegyen a 119 fokos látószög. De ezzel a móddal sokkal többet láttathatunk egy képen.

A 3 és 5x zoomos élőkép a telefon kijelzőjén nagyon csúnyán néz ki. De az elkészített képeket kicsit elmossa, így nem látszódnak olyan csúnyán a recés részletek, ami főként a digitális zoomnak tudható be. De a sportpályán készített képeken, ahol nem sok részlet található, tökéletesen működik a nagyítás funkció.

realme 8 pro teszt kép 2

Az MI-t használva, a beépített jelenetfelismerés jól működik. De képkészítéskor inkább ne használjuk. Rettentő mennyiségű kontrasztot és élességet tol a képekre, hogy a fű színe is természetellenesen neon zöld lesz.

realme 8 pro teszt kép 3

Milyen lett a realme 8 Pro?

Ha azt nézzünk, hogy európai raktárból körülbelül 83 ezer forintba kerül, akkor szerintem egyértelmű, hogy ajánlott vétel. A gyorstöltés remek hír, a nagyfelbontású kamera pozitívum, ha több részletet szeretnénk megörökíteni. Az AMOLED panel remek, a szoftver gyors, a memória 8 gigabájtnyi mérete bőven elegendő és a 128GB-os tárhelyet sem annyira könnyű megtölteni, tehát ajánlott vétel a realme 8 Pro.

A realme 8 Pro telefont az AliExpress-en, spanyolországi raktárból itt találod meg

 

Telepítsd az asztali Chrome böngésződ alá a plugit és támogass minket úgy, hogy ehhez semmi egyebet nem kell tenned, csak vásárláshoz nem a mobiltelefonodról, hanem a PC-ről vásárolsz. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat. Amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek.

További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on.

Köszönjük, hogy támogatod az oldalt!

Megosztás

Hozzászólás