Az igazán alacsony árú mobiltelefonok piacán az Ulefone Note 8P kicsinek mondható az 5.5 colos kijelzőjével. Egy régebbi Redmi Note 5A mobiltelefont mellé téve, ami szintén ekkora megjelenítővel rendelkezik, szinte ég és föld a különbség. A keskeny káváknak köszönhetően majdnem 1 centiméterrel alacsonyabb és fél centiméterrel keskenyebb, mint a korosodó Redmi Note 5A.
Ulefone Note 8P – Kicsomagolás
A dobozban a telefonon kívül lapult egy szilikon tok, egy tartalék kijelzővédő fólia (egy már a telefonon van), microUSB kábel, töltőadapter és nagy meglepetésemre két darab SIM átalakító. A két SIM kártyát fogadó készülék micro méretet kezel, így jófejség volt a gyártó részéről, hogy akik nano SIM kártyával rendelkeznek, azok azt tudják használni a telefonban. A töltőadapter nem túl acélos, a kicsit retró vonalat képviselve, nem a hálózati csatlakozó átellenes oldalára, azaz felülre, hanem oldalra került az USB port és sajnos csak 5V/1A teljesítményt képes leadni.
Az Android 10 Go rendszert használó gyártók nagyon azonos hardvereket építenek a készülékeikbe. A korábbi Doogee X95 modellben is ugyanez a MediaTek MT6737 modell dobogott, mint a Doogee készülékében is. Sőt, az Oukitel C19 hasonlóan alacsony árú modellje is ezt a processzort használja. Ez a MediaTek CPU MT6737 négy maggal rendelkezik, maximális órajele 1.25Ghz, a grafikus feladatokért az ARM Mali-T720 MP2 felel. Memóriából 2GB-ot kapunk, a belső tárhely mérete 16GB. A nem túl acélos hardver alá a gyártó az Android átdolgozott és erőforráshatékony Android 10 Go rendszerét tette, amin természetesen megtalálható a magyar nyelvű kezelőfelület is.
Hiába az azonos hardver, a Doogee X95 mellett eltörpül az Ulefone Note 8P. Egymás mellé téve a két készüléket érezhető a Dávid és Góliát szerű méretkülönbség, köszönhetően a Doogee 6.52 colos, illetve az Ulefone 5.5 colos kijelzőjének. Sajnos nem HD panel, hanem csak egy 960×442 pixeles kijelzőt kapott a telefon, de a panel típusa szerencsére IPS, így a betekintési szögek rendben vannak. A hátlap polikarbonátból van, ami meglepő módon levehető (ilyet is már rég láttunk). Az akkumulátor ugyan nem cserélhető, így feleslegesnek tartottam ezt a megoldást, hogy a hátlap lepattintása után lehessen behelyezni a telefonba a két SIM vagy az egy SIM és egy darab memóriakártyát. Nyugodtan megmaradhattak volna a SIM tálcás vonalon, így talán a telefont is egy leheletnyivel vékonyabbra szabhatták volna.
Alul a microUSB portot, felül a 3.5 milliméteres fülhallgató csatlakozót találjuk. Baloldalra, egymás alá került a hangerőszabályzó és a be/kikapcsoló gomb is. Mint a Doogee-nál, itt is a kijelző felső részében találjuk az előlapi 5 megapixeles kamerát. Közelségérzékelő szenzor van, azonban a fényérzékelőt kihagyták a telefonból. Az összeszerelésre nincs panasz, a gombok nem lötyögnek, halkan kattannak. A levehető hátlap miatt sincs recsegés, ropogás. A 14.1×6.65×1.12 centiméteres méretéhez 190 grammos súly társul. A hátlapra került a 8 és a másodlagos. 2 megapixeles kamera egy LED villanó társaságában. Fura módon a hátlapon kapott helyet a hangszóró is.
Ulefone Note 8P – Nagy próba
Az elő bekapcsolást követően az Android 10 Go rendszer mellett 11.84GB szabad tárhelyünk maradt. Ez azért nem olyan, de ha memóriakártyát használunk (maximum 128GB-os méretig), akkor már oda rögzíthetjük a videókat, fotókat, azon tárolhatjuk a zenéket, így az alkalmazásoknak marad a belső tárhely. Az Android 10 Go rendszer alatt szinte minden elérhető a Google Play áruházból. WhatsApp, Viber, Messenger, PUBG Mobile, HBO Go, Netflix, stb.. Sajnos itt is voltak olyan szoftverek, amelyeket nem találtam meg a Google Play áruházában. A sebességét mérve megint az AnTuTu Lite V8.1.9 verzióhoz nyúltam, amit a korábbi Doogee modellen is lefuttattam. Itt az alkalmazás 43702 ponttal jutalmazott. Azt kell mondjam, a gyengécske teljesítmény érződik a készülék használata közben is. Kicsit darabos, kicsit akadós, akácsak egy régebbi gyengécske hardverrel szerelt telefon esetében. Nincs meg az a folyamatos lágyság a menüben való barangolás vagy alkalmazások használata közben.
A 2GB memória itt nem elég arra, hogy egy játékot, YouTube videót a háttérben tartson. Ezt sajnos már nem nagyon tudja a koros, de ugyan ennyi memóriával szerelt, korábban említett Redmi Note 5A sem. Így, ha több, nagyobb memóriaigényű alkalmazást használunk, a szoftver hajlamos bezárni őket a háttérben. Játékok közül itt is a PUBG Mobile játékkal próbálttam ki, amit LOW grafikai beállításon volt csak játszható. Itt is csak azt tudom mondani, mint a Doogee X95 tesztben is, hogy egy Candy Crush vagy egy Temple Run stílusú játék elfut rajta, sokkal többen ne nagyon várjunk tőle.
A gyengécske hardver miatt a YouTube videókat itt is maximum 480p beállításon nézhetjük, magasabb felbontás nem enged. A hangszóró nem a telefon alján, hanem a hátulján található. Ez is hangosan képes szólni, de doboz hangja van. Van idős mód is, ilyenkor ez másik launchert kapunk. Innen elindíthatók a legfontosabb alkalmazások, amik már nem ebben a megnövelt méretben, hanem saját designjuk szerint nyílnak meg.
Az Ulefone mobiltelefonja Bluetooth 4.2 modult kapott, kezeli a 2.4 és 5GHz-es WiFi hálózatokat, a helymeghatározásnál GPS és A-GPS lesz a segítségünkre. Viszonylag gyorsan, 2-3 méteres pontossággal lövi be a helyzetünket. A két SIM kártyát támogató foglalatúmobiltelefon kezeli az idehaza is használt B20-as LTE hálózatot, így elérhető vele a 4G kapcsolat, a telefonhívások minőségével itt sem volt gond. A hátlapon két kameraszenzor található. A nagyobbik 8 megapixeles képeket képes készíteni, a második optika pedig 2 megapixeles felbontással rendelkezik.
Videót itt is csak 1280×720 pixeles felbontásban tudunk rögzíteni. Olyan, mintha sosem találná a kamera fókuszt és az élesség egyfolytában elmászna. A választható EIS nem sokat ér, inkább csak hullámos lesz tőle a felvétel, amivel nem igazán leszünk elégedettek. Ha belenagyítunk az elkészült képekbe, akkor kiderül, hogy nem kapunk teljesen tű éles produktumokat. A fehér részek itt is hajlamosak kiégni, kromatikus aberráció pedig több van, mint a Doogee X95 esetében.
A hátlap alá szerelt akkumulátor 2700mAh kapacitású, ami jóval kisebb, mint a Doogee X95-ben található 4350mAh kapacitású akkumulátor. A mellékelt töltő csak 5V/1A teljesítménnyel képes tölteni, próbáltam másik töltővel is, de nem vesz fel nagyobb mennyiségű energiát. így 20-ról 100%-ra 2, 2 és fél óra kell, mire feltölti az akkumulátorát. A teszt alatt játékkal, benchmarkok futtatásával, nyomkodással, videó nézéssel fárasztottam a telefont, amivel nem igazán sokat, változóan 3 és fél, 4 óra kijelzőidőt tudtam kihozni belőle.
Mivel a Doogee X95 kicsivel olcsóbb, ezért az jobban megéri, ha ilyen alacsony áron szeretnénk mobiltelefont vásárolni magunknak. A táblázatból kiderül, hogy milyen különbségek találhatóak a két eszköz között.
DOOGEE X95 | Ulefone Note 8P | |
Kijelzőméret, felbontás | 6.52 col, 1200×540 pixel | 5.5 col, 960×442 pixel |
Processzor | MediaTek MT6737V/WA 1,3GHz | MediaTek MT6737V/WA 1,3GHz |
Memória, belső tárhely mérete | 2GB/16GB | 2GB/16GB |
MicroSD bővíthetőség | Igen, 128GB-ig | Igen, 128GB-ig |
Operációs rendszer | Android 10 Go | Android 10 Go |
Előlapi/hátlapi kamera | 5MP/13+2+2MP | 5MP/8+2MP |
Akkumulátor kapacitás | 4350mAh | 2700mAh |
DOOGEE X95 & Ulefone Note 8P
Kis mérete miatt a gyerek első telefonjaként is megállja a helyét és jó, hogy van rajta alapból idős mód is, amivel a kezdőlapon elérhetőek a legfontosabb funkciók a méretes ikonoknak köszönhetően. Az Ulefone Note 8P 69.99$-ba, azaz körülbelül 21.000 forintba kerül, amit az EU Priority Line szállítást választva áfa és vámmentesen rendelhetünk meg.
Az Ulefone Note 8P mobiltelefont itt találod meg
Az olcsóbb és szerintünk jobb Doogee X95 mobiltelefont itt találod meg
További hírekért és akciókért kövess minket a Facebook-on. A Google Chrome böngésző plugin feltelepítésével pedig támogathatod a munkánkat.
Támogasd az oldalt azzal, ha Google Chrome böngészőt használsz, telepítsd fel a támogatói plugint. Ezzel támogatod a munkánkat, így a külföldi webáruházak is látják az oldalról indított vásárlásokat, amelyek alapján még több akciót, terméket és tesztet mutathatunk be nektek. A böngésző plugint itt találod meg
Köszönjük, hogy támogatod az oldalt!
3 hozzászólás
Akkor ezek szerint nem találtad meg a másik (micro)SIM nyílást. 🙂
A képek itt segítenek: https://www.ulefone.com/note-8p.html
Ahogy a cikkben is írtuk: A két SIM kártyát fogadó készülék…
Ahogy a cikkben is írtátok: “behelyezni a telefonba a két SIM vagy az egy SIM és egy darab memóriakártyát.”
Csakhogy be lehet rakni két SIM ÉS egy memóriakártyát is. Nem hibrid foglalatos a telefon.
Nézd meg a linket. 🙂